7.6 C
New York
Středa, 1 února, 2023
zpravy
Homepro MužeAč jsem zprvu nechtěl, tak jsem letěl!

Ač jsem zprvu nechtěl, tak jsem letěl!

Let balonem to je krásný dárek

Řeknu vám, mít sourozence je určitě skvělá věc, ale občas vám dokáží pěkně zatopit. Třeba zrovna moje sestra, nenapadlo ji nic lepšího, než mi pořídit k narozeninám poukaz na let balonem. Mě, který výšky rozhodně nevyhledává. Tak už to zkrátka s dárky bývá, ne vždy se trefí obdarovanému do noty. Ale moje sestra z něj měla snad větší radost než já a tak jsem neměl to srdce ho odmítnout. Inu, sourozenci.

Nejen pro toho, kdo má pro strach uděláno je let balonem

Samotnému letu balonem předcházelo neformální setkání se vzduchoplavci a příjemné povídání o balonech a létání všeobecně. Při poučení o bezpečnosti jsem měl sice trochu knedlík v krku a spoustu katastrofických představ, ale pohodová atmosféra okolo je zase rychle rozptýlila.

Let balonem
Let balonem

I samotná příprava je dech beroucí

Když balon přede mnou rozbalili na louce, vypadal jako pobořený obrovský campingový stan. Ale po pár minutách, za pomoci velkého ventilátoru a hořáku, se začalo odehrávat úžasné divadlo a postupně na louce vyrostl velký žlutavý balon. V tu chvíli už nic nebránilo samotnému letu a tak jsem s mírnými obavami nastoupil.

Let balonem jedinečný zážitek

Nebudu to protahovat a rovnou přiznám, že mě let balonem naprosto uchvátil. Byl to úžasný pocit, vznášet se lehce nad zemí jen za pomocí vzduchu. Vše v naprosté tichosti, s výhledem jaký mohou pasažéři leteckých vyhlídkových letů jenom závidět. Let probíhal v různých výškách a tak jsem ml možnost si užít výhled i z výšky 800 metrů nad zemí. To nejzajímavější pro mě ale přišlo, když jsme sestoupili asi do výšky 150 metrů. Pohled na všeobecné lidské hemžení pod námi byl prostě úžasný. Po přistání jsme si plni dojmů se spolucestujícími připili nabídnutým sektem a dostali pamětní certifikát na který jsem hrdý. Překonal jsem svůj strach a odnesl si krásné zážitky. Navíc jsem dostal slevový poukaz na nákup letenky a tak už netrpělivě vyhlížím sestřiny narozeniny.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

InternetPressMedia.cz

PRwebs.cz

Profi-články.cz

4 COMMENTS

Comments are closed.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje