7.6 C
New York
Čtvrtek, 2 února, 2023
zpravy
HomeZprávyDřevěné sochy na míru do interiéru a zahrady

Dřevěné sochy na míru do interiéru a zahrady

Vytvoření soch je druh výtvarného umění, jejichž díla mají trojrozměrný tvar a jsou převážně vyráběné z tvrdých materiálů. Hlavními náměty pro tvorbu soch, jsou portréty, historie, osobní, symbolika, alegorické obrazy, abstrakce, živočišná a rostlinná říše. Umělecké a výrazové prostředky sochařství – vytvořit trojrozměrný tvar, jednoduchý modelováním nebo řezbou, kde se zvýrazní textury a v některých případech dokonce i barva.  Tvorba dřevěné sochy je možná nejen dláty a řezbářskými nástroji, ale také motorovou pilou. Monumentální socha bývá spojena s architektonickým prostředím, jsou pro ně typické různé nápady, vysoká míra zobecnění, velká velikosti.  

Teplé dřevo

Dřevořezba je náročný druh umění, kdy konečný výsledek závisí nejen na dovednosti mistra, ale i na mnoho dalších faktorech, kde má důležitou úlohu kvalita dřeva.  Ne každé dřevo je vhodné pro řezání a jeho volba je velmi zodpovědný krok: jednoduchost obrobku, schopnost provádět složité vzory, trvanlivost hotové zahradní sochy a její celkový vzhled. Je třeba poznamenat, že neexistuje návod pro výběr materiálu.  Řezbář si sám zvolí druh stromu, který mu pro jeho účel nejlépe vyhovuje.  Nicméně existují určitá obecná pravidla, která je nutno dodržovat.

Dřevěné sochy od mistra Sibery

Pokud se o tento druh umění zajímáte, tak efektní sochy vytváří Radim Sibera, který svou lásku k dřevu zdědil po svých předcích. Jeho tvorba je natolik zajímavá, že byla představena i v divácky úspěšném televizním pořadu Vychytávky Ládi Hrušky. Máte-li zájem o dřevěné sochy  nebo originální nábytek či psí boudu apod., tak svou objednávku můžete uskutečnit na internetových stránkách webu drevene-sochy.cz, kde uvedete své telefonní číslo. Řezbář Sibera vás bude poté kontaktovat, aby s vámi domluvil veškeré detaily: tvar, velikost, dřevinu, povrchovou úpravu, umístění, připevnění atd.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje