7.6 C
New York
Sobota, 4 února, 2023
zpravy
HomeZdravíJak jsem stonal doma

Jak jsem stonal doma

Tak to postihlo i mě. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, jak se tak říká. Byli jsme na naší chatě za Prahou a já vyjel ráno do pekárny v sousední vesnici, abychom měli k snídani čerstvé rohlíky. Na snídani už jsem nedojel. Poslední, co si vybavuju je ostrá zatáčka v lese a proti mně jedou dvě auta. Víc už nic. Přežil jsem, ale zlomená stehenní kost a spousta drobných poranění vyžadovala dlouhodobou hospitalizaci. To se ovšem neslučovalo s mými plány a už vůbec ne s mojí prací. Naštěstí mi můj ošetřující lékař po nezbytných operacích a kontrolních rentgenech navrhl využít domácí péče.

V první chvíli jsem si myslel, že si dělá legraci. Já si budu sám doma píchat injekce na zředění krve? Sám budu doma rehabilitovat, moje manželka mi bude převazovat rány, jak se asi dostanu na všechny potřebné kontroly? Přemýšlel jsem, jestli náhodou nespím a tohle všechno se mi nezdá. Pak mi ale doktor všechno vysvětlil a přiblížil, jak domácí péče funguje. Pokud to můj stav dovoluje a ošetřující lékař domácí péči předepíše, mohu využít služeb agentury pro domácí péči a jejich služby jsou plně hrazeny pojišťovnou. Tam samozřejmě pracují kvalifikované sestry a všechnu nezbytnou péči zajistí.

Nemočničním lůžkům se lze vyhnout

A tak jsem byl už dva týdny od nehody doma. Zpočátku to bylo organizačně trošku náročnější. Náš byt rozhodně není bezbariérový a museli jsme se mému zranění hodně přizpůsobit. Ale ten pocit, když jsem se ráno probudil doma, tak ten je opravdu k nezaplacení. Jakmile jsem se cítil lépe, hned jsem vzal do postele notebook a pozvolna se vracel do práce. Vyřídil jsem to nejdůležitější a mezi tím se u mě střídaly sestřičky, fyzioterapeutka a já jsem se zotavoval mnohem rychleji, než předpokládal i můj doktor.

Volba agentury domácí zdravotní péče

Nejdůležitější na tom celém bylo zvolit takovou agenturu domácí zdravotní péče, která zajistí všechny služby, které váš stav vyžaduje. Já jsem dal na doporučení doktora a vybral pražskou agenturu ProCare Medical, která disponuje i sanitkami a zajistila tak můj převoz na kontrolní rentgeny a CT. Mohu tuto agenturu jenom doporučit, jsou vám kdykoli k dispozici, poradí vám, přijedou za vámi, pokud je to potřeba, konzultují váš stav s doktorem. A navíc? Navíc mají skvělý přístup. Necítíte se jako pacient v nemocničním prostředí, nikoho neobtěžujete. A aby byla spokojenější i moje manželka, objednal jsem jí u jejich fyzioterapeutky komplexní masáž. Ještě musím poděkovat panu doktorovi, že mě vůbec na myšlenku na domácí péči přivedl, já jsem do té doby neměl o této možnosti ani ponětí.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje