7.6 C
New York
Čtvrtek, 2 února, 2023
zpravy
HomeZprávyJste ještě pořád nezaměstnaní? Pošlete životopis

Jste ještě pořád nezaměstnaní? Pošlete životopis

Životopis – klíčová věc při procesu hledání nové práce. Všichni víme, že jej budeme potřebovat, ale málokdo dobře ví, jakou by měl mít správnou podobu.

Životopis
Životopis

Bez životopisu to nejde

Životopis slouží u firem jako naše prezentace. Co nám tedy brání vyšperkovat jej k dokonalosti? Lenost? Kvalitní životopis zvýší naše šance na maximum. Při hledání práce bychom se na něj tedy měli opravdu zaměřit.

Není to jen o souhrn faktů

Životopis rozhodně není jen strohý souhrn údajů o naší osobě. Dokáže hodně napovědět, a my bychom v něj měli zdůraznit věci, na které jsme hrdí, jež jsou pro naši kariéru klíčové a mohly by být u potencionálního zaměstnavatele velké plus. Rozhodně není na místě si vymýšlet, uvádět nepravdivé údaje nebo zatajovat zjevné skutečnosti. Určitá úprava „na míru“ je ale povolena, ba spíše žádoucí.

Relevantnost údajů v životopisu

Jaký by měl životopis být? Složený z pravdivých údajů, stručný, jasný a srozumitelný, zároveň ale musí na první pohled zaujmout svou formou. Příliš obsáhlý životopis na víc než dvě strany A4 je ve valné většině případů nežádoucí. Někdy postačí i jen jedna A4. Uvádí se především relevantní údaje vzhledem k pozici, o kterou se ucházíme. Zdlouhavé vypisování brigád, dovedností a zkušeností, které s tímto pracovním místem nijak nesouvisí, by pouze znepřehlednilo celý životopis a mohlo „otrávit“ personalistu.

Obsah i forma životopisu

Životopis musí o vás během krátké chvíle říct personalistovi nebo jinému člověku, který jej čte, vše důležité. Měl by jasně napovědět, zda vás zařadit do užšího výběru, nebo ne. Správný musí být obsahově, formou, gramaticky a zapomenout bychom neměli ani na vhodnou fotografii. Fotky s rodino, na dovolené, žertovné nebo s domácími mazlíčky jsou rozhodně nežádoucí. Nechte se vyfotografovat profesionálně.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz  

Tiskové-zprávy.eu  

 

 

 

 

 

4 COMMENTS

Comments are closed.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje