Brilante

Brilante brilantní zpravodajský portál. Brilante jsme brilantní.

Finance

Kterých chyb se vyvarovat při hledání práce

Najít si práci velmi rychle není nijak snadné. Své šance na úspěch zvýšíte tím, že se vyvarujete mnoha chyb. Personalistka.cz a Jobs.cz vám usnadní hledání práce.

Jobs: při hledání práce se vyvarujte těchto chyb

Hledání práce
Hledání práce

1.Pamatujte si, kterou firmu jste již oslovili

Hledáte práci neustále bez úspěchu a často obesíláte zaměstnavatele? Portál Jobs.cz radí pamatovat si, kterou firmu jste již oslovili. Nevypadá příliš dobře, pokud jednu firmu kontaktujete se stejným životopisem třikrát.

2. Věnujte se hledání práce intenzivně

Věnujte se hledání práce alespoň osm hodin denně. Vyvarujte se toho, že pošlete jednou za čas životopis a budete čekat, že nabídka na práci přijde sama. Buďte aktivní, posílejte životopisy. Také hledejte v nabídkách práce například na portálu Jobs. Zde můžete vybírat z nabídek podle oboru, regionu i města, nabízené výše platů a dalších parametrů.

3. Motivační dopis je stejně důležitý, jako životopis

Firmám neposílejte stejný motivační dopis. Upravujte ho podle toho, o jakou práci se ucházíte. Firma z něj musí poznat, že máte o nabízenou práci skutečně zájem. Velcí zaměstnavatelé potvrzují, že je většinou zaujme nadšení a motivace a uchazeč je blíže k tomu, získat vysněnou práci.

4. Pozor na fotku

Fotografii vkládejte k životopisu pouze v případě, že si ji zaměstnavatel vyžádá. Posílejte civilní foto, neposílejte fotku z dovolené či z večírku. Nemáte-li problém s komunikací, můžete využít i videovizitky.

5.V životopise uvádějte pravdivé údaje

Ve svém životopise uvádějte pravdivé údaje. Nepřeceňujte své znalosti počítače, jazyků či dosavadní pracovní zkušenosti. Průvodní testy a otázky zkušeného personalisty vás vždy prozradí. Můžete snadno ztratit šanci na přijetí.

6.Hledejte práci i v zahraničí

Pokud se vám nedaří najít práci v ČR, vyzkoušejte si práci v zahraničí. Nejlépe spojenou se studiem jazyků. Získáte zkušenosti, poznáte nové lidi a zvyky dané země.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-Media.cz

Centrum-Zprávy.cz

Seznam-Novinek.cz

Comments (2)

  1. […] Úřad práce vám nabídne místo, které je v souladu s vaší kvalifikací, s dobrou dopravní dostupností a také vyhovuje vašemu aktuálnímu zdravotnímu stavu. V případě, že ani po roce se vám nepodaří najít vhodné zaměstnání, pokusí se vám pracovník najít práci na půl úvazku. Vyřešit můžete tento stav také dočasnou či dlouhodobou brigádou, přechodem na podnikání nebo rekvalifikací, kterou vám rovněž zprostředkují úřady práce. […]

  2. […] si peníze pomocí brigády mohou osoby starší 15 let, pokud už vyšli základní školu. Nesplníte-li obě tyto podmínky, […]

Comment here

19 − fifteen =