7.6 C
New York
Sobota, 4 února, 2023
zpravy
HomeCestováníLetiště parkování – Chcete při parkingu výrazně ušetřit?

Letiště parkování – Chcete při parkingu výrazně ušetřit?

Když se chystáte k odletu na dovolenou, potřebujete někam odstavit svůj vůz, proto hledáte nedaleko letiště parkování. Počet řidičů, kteří potřebují u letiště zaparkovat, v průběhu posledních let neustále roste, což ostatně potvrzuje tento článek. Roste proto význam parkovišť v okolí letiště, na kterých můžete proti oficiálnímu parkovišti u terminálů ušetřit až 40-70 % i více nákladů na parkování.

Uspoříte tisíce korun

Porovnáte-li parkování v okolí letiště a oficiálního parking u terminálů, zjistíte, že vaše úspory vhodným výběrem parkingu dosáhnou stovek, ba dokonce tisíců korun. Pokud byste parkovali za 50 Kč na hodinu u terminálu, během jediného dne se částka vyšplhá na 1200 Kč. Na parkovištích v okolí můžete mít za stejnou cenu několikadenní parkování, a to navzdory tomu, že uvádějí tady, letiště ceny parkování snižuje.

Kamery hlídají 24 hodin denně

Nemusíte se přitom bát, že se vašemu autu něco stane. Parkovací areály samozřejmě chrání plot. Fyzická ostraha ručí za to, že zaparkované vozy nikdo neukradne ani neponičí. Samotní hlídači by ale nezvládli všechno kontrolovat, proto mají k dispozici kamerové systémy. Ty monitorují provoz parkoviště 24 hodin denně.

Letiště parkování – Za transfer neplatíte nic navíc

Transfery na letiště k terminálům máte u parkovišť kolem letiště zdarma, respektive jsou započítávány do cen parkování. Nemusíte tedy platit nic navíc, a přitom máte přepravu zajištěnou. Další nadstandardní službou související s přesunem na letiště a zpátky z něj je poskytnutí dětských autosedaček.

Pro děti potřebujete autosedačky

Cestujete-li na dovolenou s dětmi, musíte pamatovat i na to, abyste měli autosedačku. Vy ji v autě jistě máte, ale nemusí už být k dispozici v limuzínách či mikrobusech určených pro převoz z parkoviště na letiště. Některá parkoviště ale poskytují i tento servis. Pokud odlétáte s dětmi, hledejte parking, kde mají k dispozici dětské autosedačky.

O všechno se postará řidič

Můžete také využít službu personálu parkoviště, kterému na letišti před terminálem předáte klíčky od vozu.  Řidič potom vaše auto odveze na parkoviště. Když přiletíte zpátky, vůz vám opět přistaví na domluvené místo. Podobný komfortní servis zajišťují přímo parkoviště a jejich zaměstnanci – řidiči. Vy se tak nemusíte o nic starat.

Plechovému miláčkovi se nesmí nic stát

Pokud využijete služby řidiče z parkoviště, možná vám bude vrtat hlavou, zda se vašemu plechovému miláčkovi nemůže na parkovišti něco stát. Nezbytné proto je, aby vozy stojící na parkovišti byly pojištěné. Dá se říci, že jde o naprostou nutnost. Když totiž necháte auto bez dozoru, nehoda se přihodí třeba i naprosto nechtěně.

Škodu zaplatí pojišťovna

Stačí, když vedle vás zaparkuje méně zkušený řidič, který neumí správně zajíždět do mezery na parkovací místo. Nechtíc vám při parkování odře vůz. Vy tomu bohužel nemáte šanci nijak zabránit. Když po návratu ale uvidíte poškozené auto, budete nadávat. Je-li ale vůz na parkovišti pojištěn, nemusíte vůbec nic řešit. Pojistka vše vyřeší za vás, škodu vám pojišťovna samozřejmě uhradí. Parkoviště i vozy na nich jsou pojištěné proti případným krádežím, vandalismu i živelným pohromám.

Parkoviště by mělo být pojištěné

Než si vyberete letištní parkoviště, kde necháte svůj vůz o dovolené, ověřte si, zda je pojištěné. Zároveň žádejte ujištění, že pojištěný bude i váš vůz, který sem postavíte. Ušetříte si tak případné nepříjemnosti. Opatrnosti nikdy nezbývá. Jak se říká, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Nemůžete automaticky počítat s tím, že parkoviště pojistku opravdu má.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje