7.6 C
New York
Sobota, 4 února, 2023
zpravy
HomeCestováníNavštivte nejzajímavější místa v Praze za jediný víkend

Navštivte nejzajímavější místa v Praze za jediný víkend

Uvažujete o návštěvě Prahy, ale nemáte zatím vybraná místa, která byste chtěli vidět, nebo se v hlavním městě ještě tak dobře nevyznáte? Asi pro vás nebude překvapením, že Praha toho k vidění nabízí mnoho. A to jak pro aktivnější jedince, tak i pro lidi, co mají raději odpočinek a relaxaci. Na své si přijdou i milovníci umění a historických památek. Využít můžete některý z tipů na výlety po Praze, které vám přinese tento článek.

Proslulé památky, které musíte vidět

V Praze najdete romantická místa, historické objekty, krásnou architekturu i romantické zážitky. Hlavním centrem pražské historie je Staroměstské náměstí, které byste rozhodně neměli vynechat. V okolí najdete mnoho historických staveb, ale především proslavený Staroměstský orloj. Václavské náměstí je zase centrem obchodu a společenských událostí. Jeho dominantou je socha sv. Václava a za návštěvu stojí i Národní muzeum.

Vyberte si ze stovky variant výletů

Za královskou minulostí stojí Pražský hrad, jenž býval sídlem českých panovníků. Společnou minulost má s Karlovým mostem, který je asi tím nejznámějším. Nachází se na něm 30 soch světců a často mnoho pouličních umělců. Na procházku můžete zajít i do nedaleké Stromovky, navštívit Petřínskou rozhlednu a v údolí Divoká Šárka zase najdete krásnou přírodu. S dětmi je možné vyrazit do mořského světa na Výstavišti nebo do zoologické zahrady v dolní části pražské Tróje. To je však jen zlomek toho, co všechno je v Praze k vidění. Další tipy najdete zde.

Ubytování blízko centra Prahy vám ušetří čas i námahu

Na náročné výletování je třeba si vyhradit více dní. Abyste to všude měli kousek, podívejte se na hotel v centru Prahy, který nabízí pokoje za velmi slušnou cenu. Jedná se o hotel Belvedere Praha, který stojí nedaleko Pražského hradu. Tento hotel se vyplatí znát i při pracovní cestě, protože nabízí pronájem konferenčního sálu s moderním technickým vybavením a možností zajištění cateringu. Účastníci firemní akci navíc budou mít kde spát a vyřešíte tak několik problémů naráz.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje