7.6 C
New York
Sobota, 4 února, 2023
zpravy
HomeCestováníJak si sjednat cestovní pojištění přes internet bez rizika?

Jak si sjednat cestovní pojištění přes internet bez rizika?

Určitě víte, že si cestovní pojištění stejně jako kterékoliv jiné můžete snadno a pohodlně sjednat z pohodlí domova přes internet. Má to celou řadu výhod, včetně rychlosti a jednoduchosti. Zároveň jste však odkázáni na informace, které sami získáte a musíte být tedy obzvlášť obezřetní, abyste zvolili přesně takové pojištění, které vás na cestách do zahraničí ochrání.

Přes internet ho sjednáte i na poslední chvíli

Největší výhodou je možnost sjednat si toto pojištění i v den odjezdu. Pokud se tedy rozhodnete vycestovat na poslední chvíli, je to prakticky jediná možnost, jak se pojistit ještě před výjezdem. Volba varianty pojištění přitom zůstává na vás a po odeslané platbě musíte vytisknout příchozí potvrzení o platném pojištění. Cestovní pojištění od ERGO přes internet můžete získat i se znatelnou slevou. Před samotným uzavřením si však ještě celou pojistnou smlouvu raději přečtěte, ať vás později některé volby nepřekvapí (především to, na co vše se pojištění vztahuje).

 

Do zahraničí jedině s pojištěním a se správnými limity

Bez řádného cestovního pojištění rozhodně nezkoušejte riskovat cestu do zahraničí a už vůbec ne v případě, že se hodláte v cizině věnovat rizikovým činnostem, mezi které patří i sportování. Pojištění do zahraničí online nabízí přehledné tabulky, díky kterým zjistíte, jaká připojištění k tomu základnímu potřebujete a dostanete na výběr i výši limitů, která rozhoduje o výsledném pokrytí výloh v případě, že dojde k pojistné události. Je lepší si dát práci se zajištěním kompletního pojištění, než se ze zahraničí vracet s milionovými dluhy.


Nejlepší cestovní pojištění a srovnání cen.


Nezapomeňte na pojistné výluky a výjimky cestovního pojištění

Všechny pojistné varianty mají své výluky a výjimky, cestovní pojištění nevyjímaje. Týkají se například těhotných žen, které jsou v pokročilém stadium těhotenství. Zde se cestování do ciziny považuje za příliš velké riziko. Stejné podmínky platí i pro ženy s rizikovým těhotenstvím, seniory nad 70 let nebo cestovatelé, kteří i přes varování cestovních kanceláří touží vycestovat do zemí s veřejně přiznaným rizikem. Existují sice případy, kdy lze klienty alespoň částečně připojistit, ale není to pravidlem. Pokud spadáte do pojistných výluk bez možnosti připojištění, raději svoji cestu přehodnoťte nebo odložte na vhodnější dobu. A pozor, nikdy nevyrážejte za hranice jen s modrou kartičkou. Co hrozí? Čtěte zde.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje