7.6 C
New York
Čtvrtek, 9 února, 2023
zpravy
HomeBydleníUbytování Blansko a okolí jako tip na letní dovolenou

Ubytování Blansko a okolí jako tip na letní dovolenou

Letní prázdniny se nezadržitelným krokem blíží a Vy stále ještě nevíte, kam letos s dětmi na dovolenou? Prožijte pohodovou dovolenou v bezprostřední blízkosti Moravského krasu a užijte si výletování po jižní Moravě.

Kam na dovolenou s dětmi?

Hotel se nachází ve vstupní bráně moravského města Blansko. Budete odtud mít vynikající výchozí pozici pro návštěvu jeskyní Moravského krasu i další nejbližší přírodní a kulturní památky. Hotel Blansko disponuje osmdesáti pokoji s vlastním sociálním zařízením. Ke stravování můžete využít hotelovou restauraci. Kontaktní údaje na majitele ubytovacího zařízení stejně jako ceník najdete zde www.hotelprobe.cz/ubytovani-macocha. Sportovní vyžití najdete nedaleko hotelu, kde si můžete zahrát squash nebo kuželky. V horkých parných dnech jistě uvítáte možnost svlažení v přehradě, zatopeném lomu nebo v místním aquaparku. Na dovolené či prodlouženém víkendu zde budou spokojeni také milovníci cykloturistiky. Vede tudy totiž mezinárodní cyklotrasa zvaná Jantarová stezka a cyklostezka Srdcem Jižní Moravy. Druhá zmíněná cyklotrasa byla vybudována ve spolupráci dvou jihomoravských měst a to Blanska a Vyškova. Tato cyklotrasa protíná nejkrásnější místa Moravského krasu a Vyškova a vede přes Blansko, Sloup, Ostrov, Rudice, Jedovnice, Ruprechtov, Dědice až do Vyškova.

Dovolená plná krásných zážitků

Během ubytování Blansko a okolí nezapomeňte navštívit Punkevní jeskyni. Při její prohlídce se dostanete až na dno propasti Macocha a na člunech poplujete po podzemní říčce Punkvě. Nezapomenutelné vzpomínky si odnesete také z návštěvy Kateřinské jeskyně a dech beroucí krápníkovou výzdobu shlédnete v jeskyni Balcarka. Ve Sloupsko-šošůvských jeskyních si prohlédnete archeologické naleziště. Vaše děti se nebudou nudit ani při výpravě do Westernového městečka v Boskovicích. Při zhlédnutí divadelních představení kovbojů s indiány budete mít pocit, že jste se ocitli na divokém západě.

Rada na závěr: Pokud při plánování cyklovýletů po Blansku a jeho okolí nechcete být odkázáni na půjčovny kol, pořiďte si vlastní jízdní kolo. Jen tak budete mít jistotu, že jezdíte na bezpečném a pravidelně servisovaném kole.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje