7.6 C
New York
Úterý, 25 ledna, 2022
zpravy
Home Zprávy Víno Old Porter

Víno Old Porter

Portská vína bývají právem řazena jako pomyslná třešnička na dortu všech slavnostních večeří. Jeho dechberoucí vlastností je jeho rozmanitost a možnosti pro párování s jídlem. Obvykle bývá toto víno podáváno na konci stolování s kvalitními sýry, někdy též k dezertu nebo jako digestiv po vydatné několika chodové večeři. Bílé portské víno se naopak hodí k pití před samotným jídlem, tedy jako aperitiv. Portské výno je obvykle označováno jako nejvíce společenské víno ze všech vín, které jsou známé. Ozvláštní totiž jakoukoliv příležitost, ať už slavnostní událost v podobě svatby nebo speciálního výročí, anebo jen neformální setkání s přáteli, či klidný večer při svíčkách.

Růžová varianta

Víno old porter, které se k nám dováží od nejlepších vinařů ze Španělska, se u nás těší velké oblibě. Například sladké víno odrůdy Pedro Ximénez zraje v sudech ze speciálního amerického dubu přesně půl roku. Jeho barva je zářivá a nažloutlá! V jeho vůni můžete cítit tóny medu a vanilky, které se snoubí s tóny lipovými tóny. Toto víno má dlouhý a příjemný hřejivý dozvuk. Těší se oblibě nejen jako aperitiv, ale také jako digestiv. Velmi vhodný je také k zákuskům, které jsou vyrobeny ze smetany. Toto víno si můžete zakoupit například na stránkách www.oldporter.cz

Červená varianta

K dalším odrůdám portského vína, které lze na výše jmenovaných stránkách zakoupit, patří červený Old Porter Rich Sweet wine. Ten se vyznačuje především dobou svého zrání. Za čtyři roky získá v sudech z amerického dubu toto víno barvu mahagonu se zářivými odlesky. Milovníci nakládaných ořechů a zralých ostružin si jistě přijdou na své, protože přesně tuto vůni ve vínu najdete. Užívat si tento skvostný nápoj lze před jídlem i po něm. Bývá doporučováno nejen k paštikám, ale také k dezertům a ke kvalitním plísňovým sýrům.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje