7.6 C
New York
Sobota, 4 února, 2023
zpravy
HomeBydleníPronájem bytu v Praze

Pronájem bytu v Praze

Pronájem bytu v Praze

Ne každý, kdo se chystá přestěhovat, se rozhodne pro nákup nemovitosti v nové lokalitě. Není žádnou novinkou, že nejdražší nemovitosti vůbec se nachází v našem hlavním městě, a proto řada lidí, kteří se do Prahy stěhují, hledají náhradní řešení. Pokud si nemůžou dovolit nemovitost koupit, přichází v úvahu ještě pronájem bytu Praha, který je dost často nejvyužívanějším řešením.

Z praxe je také patrné, že existují rozdíly i v rámci samotných pronájmů. K některým pronájmům je účtována tučná provize, existují ale případy, kdy je možné pronajmout si byt přímo od majitele a to bez provize. Řada takových bytů se potom nachází v bezpečných a uzavřených areálech.

PRONAJEM BYTU V PRAZE

Pronájem bytu v Praze obr. 1

Novým trendem bydlení v Praze překvapivě není rozšiřování satelitních městeček a obytných zón kolem města, ale právě naopak rozšiřování obytných čtvrtí poblíž centra a zalidňování průmyslových částí města. Obyvatelé se rozrůstají zejména o cizince a mimopražské obyvatele, kteří se do města stěhují za prací nebo za studiem a potom se rozhodnou v Praze zůstat. Některé předpoklady dokonce hovoří o nárůstu obyvatel do roku 2024 v řádech tisíců až desetitisíců.

Pronájem bytu v Praze

I když se některé dříve nevyužívané lokality rekultivují a upravují tak, aby byly vhodné k bydlení, nenabízí vždy dostatečnou občanskou vybavenost a zázemí pro aktivity svých rezidentů.  Pronájem bytů v Praze je proto vhodné hledat tam, kde Vám nabízí bohatý život v areálu a spoustu služeb pro trávení volného času. Rezidenti vždy ocení, když je v areálu restaurační zařízení, které navíc nabízí i donášky jídel až do bytu. Majitelé areálu často myslí na praktičnost, a tak se snaží do areálu zakomponovat i obchodní centrum nebo alespoň menší samoobsluhu. Rezidenti ocení i lékárnu či trafiku.

Pronajem bytu v Praze

Pronájem bytu v Praze obr. 2

Pokud rezidenti hledají místo v centru a jeho okolí a zároveň mají rádi zeleň a statická místa, která jsou zatravněna a rostou na nich květiny, výběr vhodných lokalit se velmi zúží. Vzhledem k nedostatku místa se developeři snaží využít každého volného prostranství územního plánu. Někteří nechávají obrůstat stěny domů zeleným porostem, aby navodili dojem zeleně. Pokud tedy hledáte bydlení v lokalitě poblíž parku nebo alespoň zatravněných ploch, vyzkoušejte Prahu 2, kde můžete využít procházek na Vyšehradě nebo i Prahu 8 se Stromovkou, oblíbená je i Praha 6.

Pronájem bytu v Praze

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje