7.6 C
New York
Úterý, 28 března, 2023
zpravy
HomeTipy5 způsobů, jak můžete podpořit duševní zdraví zaměstnanců

5 způsobů, jak můžete podpořit duševní zdraví zaměstnanců

V současné době se více než kdy jindy mnoho zaměstnanců potýká s problémy duševního zdraví, jako je stres, úzkost a deprese. Jako šéf, vedoucí oddělení nebo kolega byste měli přemýšlet o tom, jak můžete pochopit své zaměstnance a kolegy a podat jim pomocnou ruku.

Na cestě k lepší budoucnosti

Stejně jako fyzické zdraví by mělo být pro zaměstnavatele důležité i duševní zdraví zaměstnanců. Informace o duševním zdraví byste mohli začlenit do školení BOZP. Nebo si najděte pracovnělékařskou službu (PZS), která se zaměřuje i na tento aspekt zdraví.

Změňte svůj pohled na duševní zdraví

Přestaňte brát duševní zdraví na lehkou váhu. Pokud se zavážete k tomu, že budete na pracovišti brát vážně závažné poruchy, jako jsou úzkost, stres a deprese, zlepšíte sebevědomí svých zaměstnanců. Mluvit o duševních poruchách v kancelářském prostředí vyžaduje velkou odvahu a ještě větší odvahu požádat o pomoc. Ani nevíte, jak moc můžete pomoci, když si prostě uvědomíte důležitost těchto problémů.

Porozumění zaměstnancům

Úspěch firmy začíná uvnitř a vaši lidé jsou základem vašeho každodenního růstu. Čím zdravější je váš tým, tím zdravější je i firma. Ale můžete upřímně říci, že dokážete rozpoznat příznaky deprese na pracovišti? Vytvořte bezpečné prostředí a věnujte čas tomu, abyste své zaměstnance poznali. Budete si lépe všímat změn nálady nebo chování.

Zlepšení morálky

Vaši zaměstnanci chtějí mít pocit, že vám nejsou lhostejní. Vytvořte pro ně aktivity, kterých se mohou, ale nemusí účastnit ve svém volném čase. Můžete vytvořit firemní běžecký tým, čtenářský nebo turistický klub. Možnosti jsou nekonečné. Můžete jim dokonce vyrobit pracovní tričko s motivem jejich klubu. Investice do spokojenosti vašich zaměstnanců se vždy vyplatí.

Prevence stresu

Snažte se předejít období zbytečného stresu tím, že poskytnete podporu dříve, než problém nastane. Vytvořte letáky s klíčovými informacemi a uspořádejte schůzku, na které zaměstnance seznámíte s technikami zvládání stresových situací.

Začněte s anonymním průzkumem spokojenosti a pohody zaměstnanců. To pomůže porovnat aktuální pocity a postoje k práci a upozornit na oblasti, které potřebují větší pozornost a podporu. Pokud to prostory vaší firmy umožňují, poskytněte místnost nebo prostor, který bude sloužit pouze k odpočinku. Pokud takovou místnost nemáte, alespoň zaměstnance k přestávkám vybízejte.

Několik studií ukazuje, že pokud jsou zaměstnanci pod extrémním tlakem, může přestávka – i během pracovního dne – zvýšit produktivitu a soustředění. Mimo přestávky je nikdy nezastihnete při hledání prenájom nehnuteľností Žilina nebo na sociálních sítích.

Jako zaměstnavatel máte velký vliv na to, jak zaměstnanci vnímají svou práci. Chcete-li si udržet co nejvyšší produktivitu, dbejte na jejich pohodlí.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje