7.6 C
New York
Úterý, 28 března, 2023
zpravy
HomeTipyPorovnali jsme HideIPVPN s Anonine VPN: Jakou VPN zvolit?

Porovnali jsme HideIPVPN s Anonine VPN: Jakou VPN zvolit?

Jaká z těchto VPN je lepší: Hide IP VPN, nebo dává větší smysl Anonine? Proklepli jsme si obě VPN, přičemž výsledek srovnání je 6/10 – 5,8/10.

Naměřená rychlost HideIPVPN versus Anonine VPN, která vítězí?

Rychlost připojení patří nejdůležitější parametry u VPN, a platí to i o HideIPVPN a Anonine VPN.

Průměr měření downloadu u první z testovaných dosáhl hodnoty 4 Mb/s, průměrný výsledek druhé VPN byl 42 Mb/s. HideIPVPN tak je o 38 Mb/s pomalejší v porovnání s Anonine.

Zjišťovali jsme také upload, u HideIPVPN jsme naměřili 5 Mb/s. Anonine jsme naměřili hodnoty 8 Mb/s, je tak o 3 Mb/s rychlejší.

Rychlost odezvy byla u první VPN 140 ms. Druhé Anonine VPN jsme naměřili průměrných 55 ms. U odezvy je to naopak, čím nižší hodnota, tím lépe, takže HideIPVPN ve srovnání byla 85 ms horší.

Průběžný bodový součet HideIPVPN vs. Anonine tak je 3 /10 – 3/10.

Povede se HideIPVPN odblokovat Netflix?

Dostatečná rychlost downloadu je důležitá pro bezproblémové odblokování Netflixu, Hide IP VPN tuto funkci zvládne. U většiny VPN se stačí připojit a zvolit zemi, Anonine Netflix odemknout zvládá.

Díky VPN lze odblokovat také youtubová videa, která jsou v Česku skrytá, přičemž Anonine takovou funkci nabízí. Druhá VPN funkci odblokování YouTube videí zahrnuje.

Při vybírání VPN se doporučujeme zaměřit také na ochranu před únikem DNS, podporu multi-hop připojení a Tor. Například HideIPVPN poskytuje ochranu před vyzrazením DNS a Anonine zase nezahrnuje funkci whitelistingu.

V disciplíně „funkce“ je tak skóre 7 /10 : 7/10.

Jak se daří Hide IP VPN v nabídce počtu zemí a serverů?

Nižší nabídka serverů se může projevit v nižší rychlosti VPN, HideIPVPN spravuje 29 serverů. V katalogu Anonine jsme našli 150 serverů. První jmenovaná tak nabízí o 121 méně .

Obdobně důležitý je počet zemí, kde jsou servery, u Anonine byl 32. Druhá srovnávaná VPN nabízí 11, tedy o 21 méně. V tomto srovnání tak prohrává .

Významný je také počet současně připojitelných zařízení, kterých Hide IP VPN umí 3. Anonine VPN dokáže současně připojit 5 zařízení. Parametry dalších služeb najdete v článku srovnání VPN.

Které platformy umí HideIPVPN a které nabízí Anonine?

Podporovaná zařízení jsou asi nejdůležitějším parametrem VPN, HideIPVPN má v nabídce platformu Android a ochrání telefony s iOS, druhá VPN služba Anonine VPN operační systém iPhone iOS připojí, zařízení se systémem Android dokáže zabezpečit.

Země původu VPN hraje roli při sdílení informací o uživatelích s policií, neboť se řídí místními zákony. HideIPVPN byla založena v USA. Druhá z VPN má sídlo na Seychelách.

Služba Hide IP VPN není v českém překladu, Anonine VPN česky taky lokalizována není.

V hodnocení nabízených platforem dosáhla HideIPVPN výsledku 6/10 a Anonine má 9/10.

Cenové srovnání HideIPVPN – Anonine

Anonine si lze objednat již za 98 Kč měsíčně, druhou z VPN můžete mít za 64 Kč měsíčně. Výsledná známka za poměr nabízených funkcí a ceny je 6/10 pro první a 2 /10 pro druhou jmenovanou.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje