7.6 C
New York
Čtvrtek, 2 února, 2023
zpravy
HomeBydleníJak si správně zařídit domácí kancelář

Jak si správně zařídit domácí kancelář

Práce z domova nám dává možnost uspořádat si čas i práci podle svého, ale i příležitost zařídit si domácí kancelář. Jde o místo soustředění a kreativity, musí být tedy dobře zorganizované, ať máte vždy vše po ruce vše, když to potřebujete. Na druhou stranu by to mělo být prostředí příjemné a veselé, protože v něm budete trávit opravdu mnoho času. Studie ukazují, že v barevné a hezky zařízené kanceláři je člověk mnohem produktivnější. Důležité jsou i kancelářské židle k počítači.

Chce to dobrou přípravu

Když pracujete v malém bytě nebo v rodinném domku, je třeba mít vlastní prostor na soustředění, i když je třeba malý. Měli byste se proto zaměřit na jeho design, aby byl pohodlný a byste v něm byli rádi. Nemusíte do své kanceláře investovat hodně peněz, nábytek i kancelářské křeslo pořídíte dnes už za pár korun. Ideální je mít samostatný prostor, kde se budete moci klidně zavřít a nikdo vás tam nebude rušit. Takový luxus si ale mohou dovolit jen někteří. Stavíte-li dům a doteď jste se svou pracovnou nepočítali, podle odborníků vám stačí i pouhých 8 m2. Zavřený prostor pak vytváří pocit klasického zaměstnání a práce vám půjde mnohem lépe. Nejhorší místností pro kancelář je místnost průchozí.

Kancelářské židle k počítači

Můžete si třeba vyhlédnout levné kancelářské židle v akci a ušetříte. Pak už stačí jen prostorný pracovní stůl a osvětlení a jste připraveni. Židle do kanceláře k počítači je třeba pohodlná, poohlédněte se po té zdravotní a anatomicky tvarované, s nastavitelnou výškou i opěrkami. Pokud vám musí stačit pracovní kout v obývacím pokoji nebo ložnici, vaše místo by mělo být někde úplně stranou od televize, ať vás neláká si ji zapnout během dne. I když si to nemyslíte, sledováním televize si rapidně snížíte produktivitu. Stejně tak by vás neměly od práce odvádět i mnohé další podněty. Malba na stěnách je hodně důležitá. Křiklavé odstíny by měli volit jen ti, co dělají kreativní a uměleckou činnost, jenž bude podněcovat jejich fantazii. Ostatním se doporučují tlumenější odstíny. Modrá podporuje soustředění, zelená uklidňuje a uvolňuje oči a hnědá dodává pocit jistoty.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje