7.6 C
New York
Sobota, 4 února, 2023
zpravy
Homepro ŽenyMožnost darování oblečení second hand na charitu

Možnost darování oblečení second hand na charitu

Věci ze sekáče jsou přeci pro charitu, nejsou nový, nejsou moderní, zato jsou nošený a starý. I takový názor může o second handech panovat, ale pravda je v tomto případě trochu jinde. Zatímco některé second handy mohou opravdu fungovat jenom na principu, že někdo, kdo už nechce některé kousky oblečení, protože jsou mu malé, velké nebo zkrátka už se mu zdají okoukané, je odnese do sekáče, aby si ji koupil někdo jiný.

Některé second handy ale mohou mít trochu větší vizi a pomáhat nejen lidem od jejich oblečení, ale také lidem od jejich problémů. Spolupráce s charitou je zajímavým obohacením prodeje oblečení a přitom může fungovat na dvojí úrovni.

Vy poskytujete charitě

Když chcete pomoci lidem, kteří neměli tolik štěstí jako vy, lze to učinit i darováním oblečení jako např. starých tenisek nebo triček. To lze odnést do speciálního kontejneru, do kterého se oblečení sbírá, poté se přebírá a až teprve poté jde k lidem, kteří ho potřebují.

Druhou možností je dát elegantní oblečení do second handu, kde si jej jednak lidé mohou koupit za pár korun nebo second hand s vizí může v rámci spolupráce s charitou některé oblečení darovat. Do charity se stejně jako do obchodu oblečení třídí, takže potřebným jdou jenom kousky v dobrém stavu.

Charita poskytuje vám

Zatímco v předchozí variantě jste v podstatě vy darovali oblečení charitě, v tomto případě je tomu naopak. Charita totiž může něco darovat i vám. V rámci vybraného oblečení, kterého ale může v některých okamžicích být přebytek, jde toto přebrané oblečení do spolupracujícího second handu. Ten oblečení od charity odkoupí a ta díky tomu může za utržené peníze financovat jiné v daný okamžik přednější projekty, které pomohou.

Oblečení, které tak v second handu za dobrou cenu najdete tak může klidně pocházet i z rámce této spolupráce, která opět zabíjí dvě mouchy jednou ranou.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje