7.6 C
New York
Čtvrtek, 9 února, 2023
zpravy
Homepro Ženy9 důvodů, proč mít sex i v těhotenství

9 důvodů, proč mít sex i v těhotenství

Pozitivní těhotenský test může znamenat velké změny ve vašem sexuálním životě během následujících devíti měsíců. Sex během těhotenství se může zdát rozhodně jiný než předtím, než jste čekala dítě – od zjištění, které sexuální polohy jsou pohodlné s rostoucím bříškem, až po zvládnutí příznaků, jako je nevolnost a citlivost prsou. To však neznamená, že vaše milování musí být odloženo.

Těhotenství a sex

Sex v těhotenství má totiž spoustu výhod pro fyzické i duševní zdraví, od úlevy od stresu až po budování vztahu. Navíc je obvykle bezpečný během všech trimestrů, pokud nemáte žádné těhotenské komplikace. Ukážeme vám deset důvodů, proč pokračovat v sexu i během těhotenství, jelikož během něj se můžete cítit více než sexy, klidně i s pomocí erotického prádla.

Je dobré mít sex v těhotenství?

Lékaři obvykle dávají sexu během těhotenství zelenou, pokud se na to vy i váš partner cítíte. Je vědecky dokázáno, že plodový vak a silné děložní svaly chrání plod před poškozením.

Přesto existuje několik případů, kdy je třeba se sexu během těhotenství vyhnout. A to například, pokud si myslíte, že vám praskla voda. Tehdy byste neměla mít pohlavní styk a měla byste ihned kontaktovat svého lékaře.

Jakmile vám praskne voda, cokoli, co se zavádí do pochvy, může zavést potenciálně škodlivé bakterie. Mezi příznaky, že vám praskla voda, patří únik (velký nebo malý) bezbarvé tekutiny bez zápachu, který nepřestává, ať děláte, co děláte, a také přítomnost tekutiny, která je řídká, vodnatá a není cítit jako moč.

Dalším případem, kdy může být sex v těhotenství nebezpečný, je situace, kdy vám lékař z jakéhokoli důvodu doporučil pánevní klid. K tomu dochází u některých rizikových těhotenství nebo pokud se vám příliš brzy rozšíří děložní hrdlo.

Proč byste se jako těhotná měla milovat klidně každý den

Najdeme spoustu skvělých důvodů, proč by se těhotné ženy měly milovat každý den – buď s partnerem, a nebo klidně samy. Mezi velké výhody sexu v těhotenství patří např:

  • větší intimita
  • objevování nových sexuálních poloh
  • větší potěšení
  • úleva od stresu
  • uvědomění si svého těla
  • zlepšení zdraví
  • lepší spánek
  • zlepšené duševní zdraví
  • posílení pánevních svalů
  • příprava na porod (nebo jeho vyvolání)

Výhody sexu během těhotenství

Sex je zdravá aktivita, kterou si většina lidí může bezpečně užívat po celou dobu těhotenství. Sex v těhotenství je pro mnoho párů důležitý a přináší fyzické i emocionální výhody. Níže uvádíme devět důvodů, proč uvažovat o intimním styku s partnerem po celých devět měsíců.

Sex během těhotenství podporuje intimitu

Mnoho lidí se intenzivně soustředí na své těhotenství, což může způsobit, že se jejich partneři cítí odstrčeni. Fyzická náklonnost může být způsobem, jak posilnit partnerský i milostný život. A další výhoda sexu během těhotenství? V pozdějších měsících je mazlení po styku ideální dobou, kdy váš partner cítí, jak miminko kope.

Objevíte nové sexuální polohy

Obecně platí, že během těhotenství můžete vyzkoušet jakoukoliv polohu, která vám vyhovuje. Je však dobré vyhnout se polohám, které příliš tlačí na vaše břicho nebo které vyžadují, abyste během druhého a třetího trimestru ležela příliš dlouho na zádech (miminko tak tlačí na dutou žílu, což může omezit průtok krve).

Hledáte nějaké vhodné polohy pro sex v těhotenství? Zkuste sedět na okraji postele, zatímco partner klečí nebo stojí a vstupuje do vás zepředu. Nebo vyzkoušejte polohu na lžíci, kdy oba ležíte na boku a partner do vás vstupuje zezadu.

Sex v těhotenství může být ještě lepší

Těhotenství zvyšuje průtok krve do pubické oblasti, což zvyšuje citlivost, takže někteří lidé zažívají lepší orgasmus. To dává smysl vzhledem k tomu, že těhotenství zvyšuje objem krve v těle až o 40 %. Vagína je také více lubrikovaná kvůli zvýšené hladině estrogenu a citlivější mohou být i vaše prsa.

Pro mnoho lidí jsou tyto tělesné změny dohromady receptem na úžasný sex. Pro jiné to však neplatí. Jde o to zjistit, co vám i vašemu partnerovi při těhotenském sexu vyhovuje a co je pro vás to pravé.

Orgasmus je přirozeným prostředkem proti stresu

Orgasmus zaplaví vaše tělo oxytocinem, hormonem, který produkuje endorfiny, po nichž se cítíte klidní a šťastní. Když se ocitnete ve stresu, vezměte v úvahu, že sex uvolňuje endorfin, který vám může dodat pocit větší jistoty a dokonce zmírnit bolest, například i bolest hlavy. A co víc, rozptýlení při sexu vás může zbavit všech těhotenských starostí.

Sex vám pomůže naladit se na své tělo

Čas věnovaný sexuálnímu potěšení a intimitě, ať už s partnerem, nebo samostatně, vám umožní zpomalit a naladit se na své tělo. Všimněte si a oceňte všechny podivuhodné fyzické změny, které se v průběhu těhotenství dějí. Jak si tuto fázi lépe užít než smyslnými doteky? Milujte své tělo a žasněte nad krásou a silou růstu dítěte. Možná vám to teď nepřijde, ale ženy se cítí býti více atraktivnější a i mnohem více ženami právě během těhotenství.

Tip: Víte, jak zvýšit svou přitažlivost a atraktivitu?

Sex posiluje imunitní systém a celkové zdraví

Je vědecky dokázáno, že má sex i některé fyzické výhody, včetně zlepšení imunitního systému, což je v těhotenství podstatně důležité. Studie také spojují častý sex se snížením rizika srdečních problémů.

Sex vám může pomoci usnout

Spánek může být v těhotenství velmi obtížný. Naštěstí existuje zábavný způsob, jak si spánek navodit, a to právě pomocí sexu. Výzkumy totiž ukazují, že orgasmus před spaním může podpořit kvalitnější spánek. Zajímavé je, že to platí i naopak. Předpokládá se, že lepší spánek zvyšuje sexuální touhu.

Sex zlepšuje vaše duševní zdraví

Sex vám samozřejmě přináší dobrý pocit v daném okamžiku, ale výzkumy ukazují, že uspokojivý sexuální život nabízí i trvalou podporu vašeho duševního zdraví. Ve skutečnosti je známo, že pravidelný sex zlepšuje vaši náladu i celkovou kvalitu života.

Sex může pomoci usnadnit porod i vyvolat porod

Orgasmus způsobuje stahování pánevních svalů, což je může posílit. To pomáhá zmírnit porodní bolesti, zlepšuje ovládání močového měchýře a potenciálně vede k rychlejšímu zotavení po porodu.

Je poměrně rozšířeným omylem, že sex během těhotenství může způsobit předčasný porod. Ve skutečnosti se toho nemusíte obávat. Ale sex v době, kdy se vaše tělo již blíží k porodu, může pomoci vše urychlit.

Výzkumy naznačují, že orgasmy, které prožíváte, podporují děložní stahy, což může nastartovat skutečný porod. Některé teorie navíc naznačují, že prostaglandiny obsažené ve spermatu mohou pomoci dozrát děložnímu hrdlu. Jen nezapomeňte, že byste neměla mít sex po prasknutí vody.

Na závěr

Sex během těhotenství může být pro mnoho párů bezpečným a příjemným zážitkem. Se správnými opatřeními může být sexuální aktivita během těhotenství stejně bezpečná a příjemná jako předtím. Během těhotenství prochází tělo ženy mnoha změnami a je důležité tyto změny při sexu v těhotenství zohlednit.

Obecně platí, že pro páry je sexuální aktivita během celého těhotenství bezpečná, ale páry by si měly být vědomy určitých rizik. Je důležité si uvědomit, že libido ženy se může během těhotenství měnit a není třeba se cítit pod tlakem, aby se zapojila do pohlavního styku, pokud se necítí příjemně.

Daniela Vaková, obsahový a SEO specialista

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje