7.6 C
New York
Čtvrtek, 2 února, 2023
zpravy
HomeFinanceJak získat půjčku pro nezaměstnané?

Jak získat půjčku pro nezaměstnané?

I když to mnoha lidem může přijít jako paradox, na trhu nebankovních půjček se lze setkat i s půjčkami pro nezaměstnané. Ačkoliv takoví lidé nemají jistotu stabilního příjmu, mohou o úvěr požádat a mnoho nebankovní institucí jim bez problému půjčí. Co vše je zapotřebí k žádosti o tento typ úvěru? Na co si dát pozor?
Úvěry, který se svými podmínkami hodí pro nezaměstnané, se mohou jmenovat různě. Setkat se lze s prostým označením půjčka pro nezaměstnané, ale podobné parametry má také půjčka bez registru, půjčka bez dokládání příjmů nebo některé mikropůjčky. 
V každém případě lze tento typ úvěru označit jako značně rizikové a díky tomu drahé. Vysokými úroky, RPSN a nemalým množstvím souvisejících poplatků si poskytovatelé kompenzují vysokou pravděpodobnost problémů s řádným splácením. 
Nutno říct, že pokud má kdokoliv problém se zajištěním stálého příjmu, neměl by v ideálním případě o půjčce ani uvažovat. Pouze těm, kteří si jsou stoprocentně jisti, že budou moci řádně a včas splácet své závazky, nehrozí žádné nebezpečí spojené s podobným typem půjček.

Podmínky půjčky pro nezaměstnané

O půjčku pro nezaměstnané může obvykle zažádat občan České republiky starší 18 let, který vlastní bankovní účet v některé bance působící na území ČR. Ke schválení se předkládají také dva doklady totožnosti, z nichž jeden z nich musí být občanský průkaz. Podobné podmínky má mnoho nebankovních poskytovatelů (např. SIM půjčka nebo Via SMS). Půjčky pro nezaměstnané mají ovšem jedno specifikum.

Půjčka pro nezaměstnané je specifická tím, že se nedokládají příjmy.
Zda bude půjčka zájemci poskytnuta či nikoliv se totiž obejde bez informace z registru dlužníků, a především bez doložení příjmů žadatele. O půjčku pro nezaměstnané se žádá prostřednictvím on-line formuláře. Schválení úvěru probíhá velice rychle, stejně tak výplata finančních prostředků.

Pozor na podvodníky

Podobně jako je tomu i u jiných, především těch rizikovějších nebankovních úvěrů, i půjčky pro nezaměstnané nabízí řada podvodníků. Aby si zájemce mohl být jistý, že jedná s férovou společností, měl by věnovat trochu času recenzím a zkušenostem stávajících klientů.
Pomoci mohou také různé internetové srovnávače půjček, které porovnávají výhodnost jednotlivých úvěrů a zároveň upozorňují na jejich klady i zápory. Kdokoliv jejich prostřednictvím získá velmi dobrý přehled o tom, na koho se může obrátit a komu se raději vyhnout.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje