7.6 C
New York
Sobota, 4 února, 2023
zpravy
HomeCestováníNejučenlivější papoušci a jak je naučit mluvit

Nejučenlivější papoušci a jak je naučit mluvit

Koupit si papouška, to je velice vážný krok. Obnáší to totiž stejnou zodpovědnost, jako když si pořizujete pejska. I o papouška se musíte starat a věnovat mu svou pozornost, jelikož se jedná o velice společenského ptáka, který se může začít nudit – a to poznat nechcete. Mnozí lidé si papoušky pořizují hlavně proto, že jsou to jediní mazlíčkové, kteří si s lidmi mohou promluvit a popovídat. Musí je však člověk naučit mluvit, což vyžaduje velkou spoustu trpělivosti. 

Pokud patříte k lidem, kteří si chtějí pořídit papouška, jehož naučí mluvit, doporučujeme investovat do takových papoušků, kteří se řadí k nejvíce učenlivým. 

Jací papoušci se řadí k nejvíce učenlivým papouškům?

Mezi chovateli je známé, že nejlépe se naučí mluvit ti papouškové, kteří mají masitý jazyk. Právě díky svému jazyku dokonale imitují hlasy. Nemají hlasivky jako lidé, proto čím masitější jazyk, tím učenlivější pták je. 

Stejně tak se mezi chovateli tvrdí, že čím většího papouška chováte, tím více slov ho můžete naučit. V ideálním případě si tedy pořiďte papouška jménem žako, kakadu nebo si pořiďte amazonského papouška, který se však nehodí do menších bytových jednotek. Co se týče dalších učenlivých papoušků, patří k nim například pyrury, papoušci ara nebo loriové či senegalci. 

Jak naučit papouška mluvit

Aby se papoušek naučil mluvit, musí se nacházet v příjemném prostředí. Nemusíte kupovat ptačí klec nebo venkovní voliéru hotovou, pořiďte si stavebnici Aluhobby, ze které si ptačí klec sestavíte díky jednoduchému návodu, jenž prozradí, jak hliníkové profily a další součástky dát dohromady. 

Pokud bude papoušek sídlit v příjemném prostředí, pak už jen stačí pěkná dávka trpělivosti. Každý majitel papouška musí mít na paměti, že papoušek se slovíčka nenaučí ze dne na den. Někteří papouškové své první slovo řeknou až po jednom roce společného soužití a učení se novým slovíčkům. 

Při vyučování dbejte na správnou výslovnost a nezapomínejte na klidný tón hlasu. Papoušek vycítí, když jste nervózní nebo kdy jste naštvaní.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje