7.6 C
New York
Čtvrtek, 9 února, 2023
zpravy
HomeCestováníRomantika a adrenalin? Spojuje je vyhlídkový let balonem

Romantika a adrenalin? Spojuje je vyhlídkový let balonem

První lety balonem se uskutečnily v osmnáctém století. Od té doby došlo (nejen) v létání ke značnému pokroku. Nebe křižují moderní letadla a vrtulníky. Balony se ovšem úplně nevytratily. Slouží dnes jako atrakce pro všechny, kdo vyhledávají dobrodružství. Vyhlídkový let balonem je spojení adrenalinového zážitku a romantiky. Proletět se můžete jak s rodinou či partou přátel, tak se svou drahou polovičkou.

SAMSUNG CSC

Jak probíhá let balonem

Kdo ještě nikdy balonem neletěl, není si úplně jistý, co má očekávat. Možná se obává, že to bude stát příliš mnoho peněz nebo že nebude vědět, co s sebou potřebujete, jak se obléct apod. Naštěstí to není taková věda.

Jako první vyhledejte agenturu, která takové lety pořádá. Je jich více, než si myslíte, určitě nebudete muset jezdit nikam daleko. Jestli vás zarazí vysoká cena, neděste se a pátrejte dál. Když budete pečliví, seženete let balonem levně. Sledujte akce a slevy ve vašem okolí.

Jakmile budete mít vybranou společnost, zaplatíte vouchery a rezervujete si termín a čas svého startu. Pak vás čeká sledování předpovědi počasí – za nepříznivých podmínek se nelétá a hledá se náhradní termín.

Na vyhlídkový let balonem si oblečte pohodlné oblečení, které vám nebude líto ušpinit. Nezapomeňte na outdoorové boty. Místem vzletu a přistání jsou totiž louky a pole. Na louce rovněž probíhá sraz s pilotem a dalšími pasažéry. Pilot vám vysvětlí, jak balon funguje a co všechno je třeba při letu sledovat. Společně s ním balon připravíte – a pak už se jen budete kochat krajinou.

Let balonem jako dárek

Zážitkové dárky jsou čím dál populárnější. Darují se permanentky do divadla či fitness studií, degustace vín, wellness pobyty, masáže. Slaví někdo ve vašem okolí jubileum? Chcete obměnit úspěšného absolventa vysoké školy? Kupte dárkový poukaz na vyhlídkový let balonem a máte to vyřešeno!

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje