7.6 C
New York
Úterý, 28 března, 2023
zpravy
HomeTipyJaké jazyky nejvíce využijete v pracovním mezinárodním prostředí v Praze?

Jaké jazyky nejvíce využijete v pracovním mezinárodním prostředí v Praze?

Praha je specifická v mnoha ohledech. Jedním z nich je zajisté také pracovní prostředí a požadavky, se kterými se v rámci něj budete pravidelně potkávat. Jedním z požadavků, které se už dají považovat za naprostou samozřejmost prakticky kdekoliv po republice, jsou jazykové dovednosti.

Pro mnohé obory mohou být specifické jazyky extrémně zásadní. Pro jiné potom mohou být důležité především ty jazyky, které jsou považovány za všeobecný základ. Jaké jazyky jsou ale těmi, které v Praze rozhodně upotřebíte?

Bez němčiny a angličtiny už to nejde

Opravdu jenom málokterá pracovní místa Praha inzeruje s tím, že by očekávala dokonalou znalost obou hlavních jazyků. Jenže minimálně alespoň u jednoho se očekává opravdu excelentní dovednost, zatím co u toho druhého se považuje za velkou výhodu, pokud máte minimálně jazykové dovednosti. Angličtina a němčina je zkrátka extrémně zásadní pro celosvětový obchod. To se nejspíš už nikdy nezmění.

Velice specifický francouzský trh

Ačkoliv navenek není mimo pracovní prostředí úplně zřejmý tento fakt, tak je francouzský průmysl jedním z těch nejdůležitějších v Evropě. V mnoha případech tak nebudete pracovat přímo ve francouzsky mluvícím prostředí, ale nabídky práce Praha mohou obsahovat potřebu kvalitní komunikace. A to především díky potřebám komunikace s partnery z Francie a jejích zemí.

Čínský trh v České republice sílí

Pokud máte tuto dovednost, tak je pro vás práce v Praze opravdu tím nejlepším možným místem v republice. Tradiční čínština je právem považovaná za jeden z těch celosvětové nejobtížnějších jazyků. Lidí, kteří dokáží alespoň minimálně komunikovat tímto jazykem je málo. Přitom mezinárodní trh s Čínou posiluje každým rokem nejen u nás. Proto jsou tyto dovednosti extrémně dobře placené.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje