7.6 C
New York
Čtvrtek, 2 února, 2023
zpravy
HomeZdravíSvaly, na které se zapomíná: Jak posilovat zápěstí?

Svaly, na které se zapomíná: Jak posilovat zápěstí?

Drtivá většina lidí při cvičení podceňuje význam jedné svalové partie. Zatímco objem bicepsů, hrudníku a břišních svalů patří mezi priority každého milovníka posilování, na zápěstí nehledí. A to je špatně, protože pevné zápěstí vám usnadní spoustu každodenních činností – od výkonu manuální práce až po sportování. S posilováním přitom můžete začít třeba hned po přečtení tohoto článku. Jak na to, nám prozradili trenéři z Kentoya Fitness.

Posilování zápěstí v doma

Nemáte čas na posilovnu? Nevadí. Zápěstí můžete posilovat i v domácích podmínkách, a to docela snadno. Třeba tak, že budete provádět jednoruční úkony oběma rukama. Na většinu činností jistě používáte tzv. dominantní ruku, a proto je zápěstí na druhé ruce o poznání slabší. Přitom stačí, abyste si nedominantní rukou čistili zuby, zkoušeli psát, jedli, míchali apod.

Další možností je používání některé z pomůcek. Můžete mačkat antistresový balónek, gumové kolečko, posilovací kleště nebo obyčejný tenisový míček. A to vždy, když budete mít jednu ruku volnou.

Posilování zápěstí ve fitness centru

Chcete-li mít stisk ruky jako Rambo, chopte se závaží. Posilovna Praha Kentoya Fitness nabízí ideální podmínky pro provádění všech efektivních cviků, jako jsou zdvihy rukama, opačné zdvihy, zdvihy s prsty či méně konvenční protáčení zápěstí. Trenéři vám ochotně poradí a doporučí pokročilé techniky – například poměrně obtížné „štípance s oběma rukama“.

Rozhodnete-li se docházet do fitka, posílíte zápěstí mnohem rychleji než doma. Posilovnu a solárium Praha můžete navštěvovat každý den, a to včetně víkendů.

Na co si dát pozor?

S cvičením zápěstí to zbytečně nepřehánějte (platí především pro začátečníky) a v případě intenzivní bolesti vždy přestaňte. Předejdete tak nepříjemným zraněním, která by vás mohla na delší dobu vyřadit ze hry.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje