7.6 C
New York
Čtvrtek, 2 února, 2023
zpravy
HomeCestováníTipy na výlety ve Vysokých Tatrách

Tipy na výlety ve Vysokých Tatrách

Rozhodli jste se zamířit do Vysokých Tater? Pak vás čeká skvělá dovolená plná turistiky a poznávání. Vysoké Tatry jsou každým rokem velice oblíbené, sjíždí se sem hlavně milovníci přírody, turistických túr nebo třeba ti, kteří si chtějí odpočinout a utéct z rychle ubíhajícího světa. Ve Vysokých Tatrách na každého člověka čeká celá řada výletů a turistických cílů, které stojí za navštívení. Seznamme se s několika z nich, ať víte, kam z počátku zamířit, co vidět. 

Než přejdeme k jednotlivým tipům na výlety, máme pro vás tip na ubytování. O ubytování ve Vysokých Tatrách naštěstí není nouze, případně vám s tím pomůže cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava. Naším tipem je však Grand Hotel Praha ve Vysokých Tatrách, který si zamilujete už na první pohled. 

Zpátky ale k tipům na výlety. Je jich hned několik, nenechte se odradit počasím, které je ve Vysokých Tatrách (zejména přímo v horách) velice proměnlivé. 

Vystupte na několik zdejších vrcholů

Vysoké Tatry jsou horskou oblastí, hory tu tedy uvidíte skutečně na každém rohu. Pokud jste odvážlivcem, možná si troufnete na Gerlachovský štít, který je nejvyšší horou Vysokých Tater. O chlup menší horou je Lomnický štít, na jehož vrchol se však dostanete jen lanovkou nebo v doprovodu průvodce. 

Nabízí se také Kriváň, což je vrchol sahající až do výšky 2494 metrů nad mořem. Bude to tedy pořádná “makačka”, ale za ten výhled z vrcholu to určitě bude stát za to. 

Projděte se ke Štrbskému plesu

Nejtypičtějším morénovým ledovcovým jezerem je bezpochyby Štrbské pleso, které najdete na jižní straně Vysokých Tater. Najdete ho konkrétně v místě, kde se spojuje Furkotská a Mlynická dolina, konkrétně tedy na konci hřebene Soliska. Jedná se o druhé největší ledovcové morénové jezero na slovenské straně. Maximální hloubka je odhadována na více jak dvacet metrů, nadmořská výška hladiny je 1346 metrů.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje