7.6 C
New York
Sobota, 4 února, 2023
zpravy
HomeZprávyInvestiční pobídky vytvářejí nová pracovní místa

Investiční pobídky vytvářejí nová pracovní místa

Z každé strany slýcháme, že v Česku je aktuálně práce pro všechny, kteří chtějí pracovat. Jenže to není úplně pravda. Na spoustě míst jsou lidé, kteří chtějí pracovat, ale nemohou najít uplatnění ve svém oboru. V jejich okolí žádné vhodné pracovní místo není a dopravní spojení je natolik komplikované, že se nevyplatí za prací dojíždět. Investiční pobídky tento stav pomáhají změnit.

Investiční pobídka je určitá forma zvýhodnění pro zájemce, kteří chtějí založit v České republice novou společnost nebo rozšířit stávající. Hlavním benefitem je úplná či částečná sleva na dani z příjmu právnických osob, podpora na nová pracovní místa, rekvalifikaci či další výhody v závislosti na výši investice a její lokalizaci.

Investiční pobídky jsou v určitých okresech výhodnější

V současné době lze investiční pobídky čerpat ve třech oblastech. Jsou jimi Zpracovatelský průmysl, Technologická centra a Centra strategických služeb. Každá z těchto oblastí má své specifické podmínky a její získání je v určitých částech České republiky jednodušší, popřípadě přináší lepší výhody. Cílem tohoto rozlišení je podpořit vznik nových pracovních míst právě tam, kde jsou potřeba.

Zpracovatelský průmysl je nejvíce podpořen v oblasti severních Čech, Jeseníků, okolí Ostravy a dalších vybraných okresech. Zvýhodnění spočívá především ve snížení výše požadované investice pro získání investiční pobídky. Zatímco na většině území naší republiky je možné investiční pobídky čerpat při investici ve výši minimálně 100 milionů Kč, přičemž 50 milionů musí jít do strojního vybavení, ve zvýhodněných lokalitách jsou požadavky poloviční. Navíc v regionech s vyšší mírou nezaměstnanosti mohou firmy žádat o další příspěvek na školení zaměstnanců.

Obdobná zvýhodnění platí i pro oblast Technologická centra a Centra strategických služeb, byť podmínky jsou vždy specifické.

Investiční pobídky může získat i vaše společnost

Společnosti, které vstupují na český trh nebo plánují rozšíření výroby, se zpravidla zajímají o možnosti podpory. Jejich kapacity pro zjištění veškerých informací a zajištění dokumentace však bývají omezené. Proto vznikly specializované společnosti, například MIDA Consulting, které firmám pomáhají se získáním investiční pobídky nebo dotace EU.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje