7.6 C
New York
Středa, 1 února, 2023
zpravy
HomeZprávyOd května poběží nový systém ochrany osobních údajů, postihne i docházkový systém

Od května poběží nový systém ochrany osobních údajů, postihne i docházkový systém

25.května 2018 má být spuštěn nový systém ochrany osobních údajů, který jde z nařízení Evropské unie, potažmo České republiky, směrem k firmám, školám a školkám. Všichni zaměstnanci budou pod bedlivější ochranou, jež znemožní druhým osobám nakládat s citlivými údaji. A protože se jako nejzranitelnější osoby jeví malé děti, je docházkový systém pro předškolní a školní zařízení koncipován tak, aby hlavně děti byly před zneužitím údajů chráněny. Paradoxně se nejvíce musejí na změny připravit pedagogové, kteří jsou už tak zavaleni spoustou papírování. Ovšem tato změna by jim v takzvaném papírování mohla ulevit. Jen je třeba se připravit na dílčí změny.

Evidence docházky je jednou z nejdůležitějších součástí změněného systému

Končí zapisování do třídnice nebo návštěvní knihy. Žádné z dětí už nebude viditelně označeno jménem, které si bude moci každý přečíst. Pedagogové budou muset paradoxně pozměnit i systém podepisování výkresů a jiných uměleckých dílek, stejně jako si budou muset zvyknout na spoustu dříve automatických věcí, podle nichž byly děti, jejich věci, kufříčky s výtvarnými potřebami i podepsané skřínky označovány. Největší nedostatek, jejž pociťují malé firmy i velké korporace, je u erudovaných pracovníků schopných zajistit plynulý přechod na změněný systém. Ovšem školní a předškolní zařízení mají zjednodušenou práci v tom, že evidence docházky je v jednom balíčku schována do nového softwaru.

Docházkový systém se snadno instaluje a ještě snáze ovládá

Pro školní zařízení je již dávno hotov docházkový systém, který v sobě pojímá jak potřebné možnosti evidence dětí, jejich osobní údaje, ale je schopen ulehčit práci účetním a hospodářkám, jež spravují ekonomické a finanční náležitosti. Instalace systému je jednoduchá a pro pedagogy a další zaměstnance bude jistě snadné se novým úkonům naučit.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje