7.6 C
New York
Sobota, 4 února, 2023
zpravy
Homepro MužePracovní oděvy musí splňovat předepsané normy

Pracovní oděvy musí splňovat předepsané normy

Součástí mnoha profesí jsou pracovní oděvy. Potřeba ochranných pracovních oděvů či pracovní obuvi je jedna věc, ale to, jak je vybrat správně, je věc druhá. Za bezpečnost a ochranu zdraví svých podřízených vždy odpovídají vedoucí pracovníci. Pokud inspektorát práce zjistí, že zaměstnanci nemají vhodné pracovní oděvy a vhodnou pracovní obuv, mohou být ti, kteří za pracovní oděv a pracovní obuv odpovídají, potrestáni pokutou za přestupek. Přitom v dnešní době k takové situaci vůbec nemusí docházet. Nabídka pracovních oděvů a pracovní obuvi  je na našem trhu velmi široká – včetně pracovních rukavic. Vždy je však třeba mezi prodejci pečlivě vybírat. Jedině tak se potřebným dostane do rukou pracovní oděv a pracovní obuv vyrobený podle příslušných norem. Například takové reflexní vesty, to znamená ochranné pracovní oděvy s vysokou viditelností, musí splňovat EN 471.

Jak a kde tedy vybírat pracovní oděvy a pracovní obuv?

Nakupujte vždy u firem, u kterých je jasný původ zboží. Původ, které firmy mohou deklarovat. Nakupujte u firem, jejichž zboží má potřebné technické parametry. A v neposlední řadě si vždy ověřte, zda ochranné pracovní oděvy, pracovní obuv a další ochranné pracovní prostředky splňují veškeré potřebné bezpečnostní předpisy. A kde tedy nakupovat? Voltee-shop pracovniochrana.cz. 

Ženy stále častěji obouvají své nohy do pracovní obuvi zdravotní

Určitě budete souhlasit s tím, že mezi nejčastěji žádané pracovní oděvy patří klasické montérky, u kterých se žádá především to, aby byly prodyšné a pohodlné. Podobné požadavky jsou kladeny na pracovní kalhoty všeobecně. Samostatnou kapitolou je pak zdravotní pracovní obuv, zejména ta dámská, kterou vyhledávají čím dál častěji ženy veškerých profesí. Pokud dají přednost pracovní obuvi z e-shopu pracovniochrana.cz, budou si moci vyšlapovat v dámské pracovní obuvi přizpůsobené ženskému chodidlu.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje