7.6 C
New York
Čtvrtek, 2 února, 2023
zpravy
HomeCestováníÚnikové hry - Fenomén poslední doby

Únikové hry – Fenomén poslední doby

Hitem posledních pár let jsou únikové hry. Ptáte se, o co se jedná? Ve zkratce jde o únik z tematicky zařízené místnosti, do které se necháte dobrovolně zamknout se zbytkem svého týmu. Zní to nelogicky? Nebojte se, na vyřešení rébusů, které vám pomáhají získat únikový klíč, máte povětšinou šedesát minut. Více informací o nich můžete získat tady.

Zajímá vás, jak takové únikové místnosti vypadají? V tomto článku se dozvíte o deseti nejlepších únikovkách na světě. Třeba v něm najdete inspiraci pro letní dovolenou.

Únikové hry – Světová top pětka

Únikové místnosti po celém světě jsou jinak tematicky zdobené – témata se liší od hororových, přes fantastické, až po sci-fi. Ty nejlepší vás naladí tou správnou atmosférou a zapeklitými hádankami, ale kde je hledat? Následující únikové hry bývají často označovány jako jedny z nejlepších, takže kvalitní zážitek je téměř stoprocentně zaručen.

  1. X Mystery House – Šanghaj, Čína

Nejznámější úniková hra v Číně se pyšní pěti místnostmi, přičemž každá z nich má své vlastní zaměření a příběh. Jednou z nich je například Oční panenka, s okultismem v hlavní roli. Pokud se pro tuhle možnost rozhodnete, připravte se na enormní množství pentagramů, mystických symbolů a horoskopických znamení. Další nabízenou místností je Poslední soud, kde je vaším úkolem dostat se přes obrovský sejf do druhé místnosti. V nabídce je i Andělský ostrov, který využívá prvky útěku z vězení, nebo Záhadná noc a Koncentrační tábor. Celý zážitek je provázen tematickou hudbou.

  1. Claustrophilia – Budapešť, Maďarsko

Claustrophilia patří k jedné z nejvyhledávanějších únikových her v Maďarsku. Celosvětově známá a úspěšná je především díky tomu, že od roku 2012 ji skolilo jen jedenáct týmů, ačkoliv se toto číslo od roku 2014 navyšuje. Hra nabízí dvě únikové místnosti, Wicklewood a Voodoo příběhy. Atmosféra se pohybuje mezi steampunkovými prvky a viktoriánskou ponurostí. Děj se točí kolem dědictví starého podivína. Zatímco Voodoo příběhy nejsou tolik náročné, úspěšnost ve Wicklewoodu je jen třicet procent. Možná, že se mezi ně zařadíte i vy!

  1. Breakout KC – Kansas City, USA

Breakout KC nabízí šest únikových místností určených pro rodiny i turisty, přičemž všechny jejich hry patří k těm nejlepším v Americe. Jednou z nich je Pokoj 13, kde je vaším úkolem se s pomocí svých spoluhráčů dostat z hotelového pokoje, ve kterém jste se najednou octli. Hrdina: Ochraň lidstvo se zase zabývá zastavením šíleného doktora, který chce vyléčit svět. Bohužel těmi špatnými způsoby. Za zmínku stojí i Gambler nebo Osvobození s Trumanem.

  1. Mission: Escape Atlanta – Atlanta, USA

Téměř každé hodnocení této únikové hry dosahuje pěti hvězdiček. Od svého vzniku v roce 2015 nabízí dvě místnosti, Hotel a Studovnu. V Hotelu mají hráči za úkol vyhnout se tomu, aby v něm zůstali navždy. Větší skupiny účastníků jsou rozděleny a ubytovány do vlastních pokojů, odkud se snaží včas dostat. Nakonec se skupina opět spojí a pomocí řešení rébusů a hlavolamů se musí dostat ven. Ve Studovně se pro změnu snažíte získat zpět ukradené šperky britské královské rodiny.

  1. Real Escape Game – Tokyo, Japonsko

Japonská pobočka společnosti, která vytvořila první únikovou hru, má v nabídce dvě zajímavé místnosti. Útěk z červeného pokoje je ve svém vzhledu docela minimalistický. V místnosti jsou jen červené stěny a dvoje zamčené dveře. Útěk od lovce X nabízí vzrušení ve formě připravení pasti na vašeho pronásledovatele pouze za pomoci omezeného inventáře.

Bude Česko v seznamu nejlepších?

S množstvím nabízených únikových her v České Republice je to dost možné, ale zahraniční konkurence je v tomto směru zatím pořád napřed. Tady si můžete například přečíst o první únikové hře v Kutné Hoře. Za předpokladu vzniku dalších propracovaných místností ale zařazení jedné z nich mezi ty nejlepší není nemožné.

Zatím nestačí nic než tiše čekat na jejich vznik a čekání si případně zkrátit navštívením jedné z výše zmiňovaných.

2 COMMENTS

Comments are closed.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje