7.6 C
New York
Čtvrtek, 9 února, 2023
zpravy
HomeZdravíZajímavosti o španělských vínech

Zajímavosti o španělských vínech

Chystáte narozeninovou oslavu a rádi byste nabídli hostům kvalitní vína ze zahraničí nebo chcete věnovat jako dárek lahodné španělské víno? Ať už tak či onak, ty nejlepší vína najdete v e-shopu společnosti BMC Brno www.bmcbrno.cz.

Co jste možná nevěděli o španělských vínech

Právě tato brněnská společnost je předním dodavatelem španělských vín, která patří k těm nejlepším, co trh vín nabízí. Španělsko představuje jeden z největších světových producentů vína. Tento přímořský stát je protkán stovkami vinařství téměř po celé zemi. Najdete zde, jak rodinná malá vinařství s maximálně deseti hektary vinic až po nejvýznamnější vinařství. Nejlepší španělská vína nachází svůj oblast ve vinařských oblastech Rioja a Ribera del Duero. Španělsko je proslulé především červenými víny, mezi nimiž přední příčky zaujímají především odrůdy Tempranillo, Garnacha, Syrah a Merlot. Tyto odrůdy španělských červených vín najdete také v nabídkovém katalogu společnosti BMC Brno.

Čím se liší španělská vína od těch českých?

Od českých a moravských vín se španělská vína odlišují zejména označením podle cukernatosti na jakostní a přívlastková. Ve Španělsku není toto označení třeba, neboť téměř všechny španělské odrůdy dosahují vysoké cukernatosti. Španělská vína se naopak dělí dle označení původu, doby a podmínek zrání. Podle doby zrání jsou pojmenovány Joven, Crianza, Reserva a Gran Reserva. Nejkvalitnější španělská vína nesou označení Gran Reserva. Tato vína jsou stará minimálně pět let a jsou vyráběna z nejlepších hroznů v těch nejlepších ročnících. Zároveň však musí minimálně dva roky zrát v sudech a tři roky v lahvích.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje