7.6 C
New York
Čtvrtek, 9 února, 2023
zpravy
HomeAuto MotoBoty na motorku musí být dokonalé

Boty na motorku musí být dokonalé

Motorkářské boty jsou specifické. Očekáváte od nich pohodlí, bezpečí a dobré ovládání mašiny. Jaké vlastnosti musí motorkářské boty mít?

Proč kvalitní boty?

Přemýšlíte nad kvalitními botami na motorku? Zkušení jezdci vědí, že základní výbava motorkáře je nejen kvalitní přilba na motorku, moto oblečení, ale také dobré boty na motorku. Budou vás chránit před následky případného pádu, před odletujícími kamínky, před nepřízní počasí, chladem, větrem, a stále musí být spolehlivé v tom, že se vám v nich bude motorka skvěle ovládat. Požadavků, které na boty máte, je tak opravdu hodně. Asi není třeba dodávat, že byste měli hledat pouze homologované výrobky.

Ochranné prvky, na start

Většina jezdců upřednostňuje svou bezpečnost před vzhledem. Proto byste měli mít obuv, která má nejen ochranu kotníků, ale také vyztuženou špici a dostatečnou výšku. Kotníkové boty by měly být pro motorkáře základ. Pokud si vyberete boty, které mají membránu, nemusíte se obávat následků deště. Navíc tyto boty mnohem lépe vysychají, což oceníte například při vaší moto dovolené. Aby boty dobře sloužily v dešti, nohavici si vždy přetáhněte přes boty.

Co materiál?

U kožené obuvi oceníte její lepší dýchání, ale také fakt, že se lépe přizpůsobí vaší noze. V případě plastových bot se setkáte s větší voděodolností, ale zase s menší prodyšností. Pro cestování zřejmě více oceníte kožené boty s adekvátní membránou.

Délka boty

V případě, že vás bota tlačí do palců, budete potřebovat vždy větší velikost. V případě, že máte vysoký nárt, většinou boty pomalu povolí během několika dnů. Správná velikost boty určuje i to, že budou správně fungovat chrániče. Bota, která je dobře šitá a kvalitní, má vždy vyšší cenu. Jedná se ale o prvek, který se postará o ochranu vašich dolních končetin po celou dobu jízdy.

Dokonalé boty vám vydrží dlouho a ochrání vás v případě pádu.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje