7.6 C
New York
Čtvrtek, 2 února, 2023
zpravy
HomeZprávyBrigáda na doma – výhody a nevýhody

Brigáda na doma – výhody a nevýhody

Brigáda, nebo práce? Mnoho dospělých pracuje doma, jejich typ povolání a hlavně zaměstnavatel totiž umožňuje tzv. home office. K té je zapotřebí internet a hlavně trpělivost. Práce z domu není pro každého. V dnešní době je možné najít si i brigády na doma – doučování, manuální a kreativní činnost, práce v oblasti jazyků… Je několik možností. Jaké jsou vlastně plusy a mínusy vydělávat peníze z domova?

Brigáda na doma – souhrn výhod

Jednou z nesporných výhod je úspora času. Někdo tráví denně až čtyři hodiny ve vlaku či autobusu, aby se dopravil na své pracoviště! Fakt, že by vám s prací z domova odpadlo dojíždění, je příjemný, že? Zároveň se dá i ušetřit na jízdném, kteří neproplácí všichni zaměstnavatelé. Zejména pro studenty, pro které je každá koruna vzácná, je to velmi dobrá zpráva.

Brigáda na léto
Brigáda na léto

Flexibilní pracovní doma je také jednou z výhod vyděláváním si z domova. Některým vyhovuje déle spát a pracovat do noci a to neumožňují všechny typy brigád. Projděte si například nabídku brigád na Žirafa.cz. Jde o pracovní agenturu, která má přehled v nabídkách brigád a volných pozic po celé republice.

Výhodou je i to, že lidé využívající home office nejsou placeni od hodiny, ale od výsledků. Pracujete-li efektivně, své úkoly můžete splnit za šest hodin. Zbývající dvě hodiny máte potom volno. Pokud byste byli v kanceláři a byli byste placeni od hodiny, zbylé dvě hodiny byste museli jen sedět a nudit se.

Velké zápory brigády

Jeden z největších záporů je ztráta osobního kontaktu s lidmi. Komunikace přes internet a telefon sice zůstává, osobní kontakt je ovšem také velmi důležitý. Je potom jen na vás, abyste svůj volný čas trávili mezi lidmi a nebyli izolovaní. Pokud je flexibilní pracovní doba výhodou, nesmíme opomenout zmínit riziko úpadku pracovní morálky, která s tím nese. Musíte se sami donutit pracovat, což může pro věčné lenochy nebo hospodyňky toužící po čistém domově problém.

 

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje