7.6 C
New York
Čtvrtek, 2 února, 2023
zpravy
HomeZprávyMóda lékařek a zdravotních sester

Móda lékařek a zdravotních sester

Lékaři, zdravotní sestry, zdravotní asistenti. Lidé, kteří dennodenně se starají o lidské životy a především jejich záchrany. Tak jako ostatní ženy, tak i lékařky a sestřičky mají rády módu a věnují se jí ve svém volném čase.

I když tyto dámy vidíme většinu času v bílém dlouhém plášti, tak i pod ním se ukrývá nějaký ten oblíbený outfit, osobní styl a look. U některých lékařek práce není až tak striktní a tak ani bílý plášť mnoho nepoužívají, ba dokonce ho vůbec nenosí. Zdravotní sestřičky si až takový luxus dovolit nemohou, velmi málo bychom setkali takové, které vykonávají svou práci bez své stejnokroje. Svůj osobitý styl a oblíbené outfity však mohou ukazovat ve volném čase a na cestě do a z práce.

Zeptali jsme se pár lékařek a sestřiček na jejich názor a na základě jejich odpovědí jsme vytvořili článek, který hovoří o tom, které oblečení je nejvíce v této oblasti preferované. Mohli bychom rozdělit tyto dámy na dvě skupiny a to na ty, které milují eleganci a vysoké boty a druhou skupinu tvoří dámy milující pohodlnost.

Podívejme se tedy na první skupinu lékařek a zdravotních pomocnic, které milují eleganci. Tyto dámy lékařky setkáme obvykle v bílých kalhotách, lodičkách, v halence a s kvalitní koženou kabelkou. Bílé kalhoty působí lékařský a tak se nemusí převlékat do stejnokroje. Co nenosí rady, tak je určitě vyzývavé oblečení, potrpí si na kvalitní a bavlněné spodní prádlo a určitě jejich šatník nedisponuje nějakými módní výstřelky. S barev inklinují ke bílé, pastelovým a klasickým tmavým barvám jako modrá a černá. V podobném duchu ladí i doplňky a to kožené kabelky jsou ve většině tmavých barvách.

Zdravotní sestřičky, které milují eleganci se rády oblékají do kalhot a sukní, milují halenky, saka a elegantní topy. Barvy, které najdete v jejich šatníku nejsou zcela totožné s barvami lékařek, najdete v jejich šatníku i výrazné barvy, které ladí do různých barevných kombinací. Jejich outfity jsou také někdy vyzývavější, protože se v práci převlékají do stejnokroje a tak jejich výsledný look můžeme vidět jen na ulicích, kde nevíme, že jde o zdravotní sestřičku.

Druhá skupina lékařek jsou dámy milující pohodlnost. Jsou to především lékařky, které se v práci převlékají do stejnokroje, tedy kostým, který tvoří zdravotní košile a k tomu kalhoty nebo sukně. Proto jsou rady, když tento „dress code“ po práci shodí a mohou si obléci pohodlné rifle, tenisky a tričko. Kožená kabelka se také nese ve sportovním duchu, často můžeme také na jejich zádech vidět oblíbený kožený batoh.

Skupinu zdravotních sester milujících pohodlnost tvoří dámy, které podobně jako lékařky staví na jednoduchost a ležérnost jejich outfitů. Jejich outfity jsou téměř totožné s těmi, co mají lékařky, avšak nosí více barevných kombinací a nebojí se do svého výsledného looku zakomponovat i nějakou tu výraznou neonovou barvu. Také podobně jako lékařky se snaží nosit kvalitní oblečení, ale často sáhnou i po momentálních a aktuálních méně kvalitních výstřelků. Samozřejmě je to jednoznačné, platové podmínky se u obou skupin liší.

Práce lékařek a zdravotnic je náročná a obdivuhodná, proto je velmi zajímavé pozorovat, že se rády věnují i ​​módě. Nezapomínají ani na aktuální módní trendy a občas se prvky jejich zdravotní stejnokroje přenáší do jejich celkového vzhledu. Vůbec to není na škodu, protože každého z nás určitě vlastní práce ovlivňuje ve všech oblastech života a móda není výjimka.

Zdroj obrázků: www.google.cz

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje