7.6 C
New York
Sobota, 4 února, 2023
zpravy
Homepro ŽenyJak vyčistit koženou kabelku

Jak vyčistit koženou kabelku

Jelikož jsme majitelkami několika kožených kabelek a nosíme ji prakticky dennodenně, tak se nám určitě mohlo přihodí, že jsme si ji nějakým způsobem zašpinili nebo poškodily. Víme, že kůže jako přírodní materiál vyžaduje určitou údržbu, přesně jak to potřebujeme i my samy a když se o ni nestaráme, může se velmi snadno poškodit. Ačkoliv kožené kabelky, ty z pravé kůže jsou kvalitní materiál, přesto se musíme o ni pečovat, aby nám vydržela několik let.

Když hledáte nějakou kabelku na internetu, je třeba si prohlédnout, zda daný e-shop před odesláním koženou kabelku ošetřuje ochranným krémem nebo ne. Pokud ne, tak je třeba si takový krém pořídit a hned před prvním výjezdem s danou kabelku ji ošetřit. Tedy nanést trochu ochranného krému na kabelku, pěkně to do ní vetřít a nechat vyschnout. Toto je základní údržba, kterou by měl dělat každý internetový obchod před odesláním ke svému zákazníkovi. Ne vždy to tak je.

Kožená kabelka, která se pravidelně ošetřuje ochranným krémem (nejlépe tím s voskem), je odolnější a vydrží vám opravdu dlouho. Pokud však už se nějaký ten problém stane, tak nic se neděje, dá se to snadno vyřešit.

Jako například odstranit na kabelce flek od pera? Na internetu je možné najít mnoho čistících pěn, které se na flek nanesou, nechají působit a následně setřou. Určitě za zmínku stojí i ubrousky na kožené výrobky, kde můžeme vidět ve videu, jak daný problém odstranit.

Dále se vám může kabelka i poškrábat. Ano, i na kožené kabelce můžeme spatřit škrábanec. V tomto případě si je třeba pořídit ochranný krém s voskem určený pro kožené výrobky. Vosk poškozenou část zacelí a vyhladí. A kabelka vypadá opět krásně.

Našli jste na své světlé kabelce skvrny od oblečení? Ani v tomto případě to není problém. Opět sáhněte po ochranném krému určeném na kožené výrobky a máte po skvrnách. V tomto případě je důležitá prevence. Kabelky, které jsou pravidelně ošetřovány krémem tuto barvu například z džín na sobě nemají. Můžete také použít na začátek čistící ubrousek, který barvu odstraní snadněji a docílit 100% efekt doleštění ochranného krému.

Jak vidíte, žádný problém není na tolik velký, aby se nedal odstranit a vyřešit. Když se vám tedy něco takového stane, nevěšte hlavu, nevyhazujte kabelku, ale hlavně problém řešte. Doufáme, že vám tento článek byl nápomocný a vy se už nevylekáte, když se nějaký problém na vaší kabelce stane. Ale nezapomínejte, důležitá je prevence.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje