7.6 C
New York
Čtvrtek, 9 února, 2023
zpravy
HomeFinancePeníze a podnikání

Peníze a podnikání

Aby se někdo mohl do podnikání pustit, potřebuje často v první řadě peníze. Než mu totiž začne toto počínání vydělávat, musí se do něj vesměs investovat, a to nejednou víc, než si může budoucí podnikatel dovolit.

Ale i když už je firma dávno v provozu, neznamená to, že teď už bude vydělávat na věčné časy a nikdy jinak. Nejednou jsou jí třeba peníze i nadále, a to z nejednoho důvodu.

  • Někdy je kupříkladu třeba modernizovat. Jak se říkává, ‚kdo chvíli stál, už stojí opodál‘. A k takové modernizaci, jež činí podnikání efektivním, konkurenceschopným a ziskovým, jsou peníze zapotřebí naprosto logicky.
  • Jindy se může stát nějaká ta nemilá příhoda, havárie, porucha a podobně, a v tu ránu je tu třeba peněz, s nimiž se nepočítalo.
  • Někdy se stane i to, že se obchodní partner prostě neukáže být spolehlivým, nezaplatí a podnikatel aby nějak uhradil podobnou ztrátu sám.
  • Nebo si může vzpomenout nějaká ta státní a podobná instituce, že nedostala to, co jí ze zákona náleží.
  • A kdo ví, co všechno se ještě může kolem takového podnikání semlít a zvrtnout.

A jakmile se podnikatel ocitne v tísni, potřebuje pomoc. Logicky co nejvýhodnější, nejrychlejší a nejjistější. Což v praxi znamená, že je mu zapotřebí nebankovní hypotéky bez registru.

Proč právě té?

Jednoduše proto, že u ní uspěje skoro každý žadatel. Tady to totiž není ani zdaleka tak náročné, jako v bankách. Bohatě stačí, že má člověk nemovitost, kterou může dát nebankovní společnosti do zástavy coby záruku, že vše vrátí, a že má aspoň takové příjmy, aby měl na splátky. Pak už tu nikoho nijak zvlášť nezajímá, jak si dotyčný žadatel po finanční stránce stojí, zda nemá dejme tomu nějaké záznamy v registrech dlužníků, zda mu nehrozí exekuce a podobně. Nad tím vším se dá přimhouřit oko.

A stačí tak jenom vyplnit formulář na webu poskytovatele, stačí se dohodnout na podrobnostech, podepsat jednoduchou smlouvu bez nebezpečí skrytých nástrah a je to. Než se dotyčný naděje, má potřebné finance, jež lze do jeho podnikání investovat, jak je toho třeba.

A podnikatel je tím zachráněn. Protože vrátit onu půjčku třeba i až během třiceti let, to už přece nebude problém. Na to mu zachráněné podnikání vydělá.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje