7.6 C
New York
Čtvrtek, 9 února, 2023
zpravy
HomeFinancePojistka je cestou k velké kariéře

Pojistka je cestou k velké kariéře

Ukončili jste školu? Hledáte si novou práci? Máte ambice rozjet profesní kariéru a nevíte, kde začít? Máme pro vás radu, co vás možná překvapí. Ještě dříve, než projdete pracovní inzerci, rozešlete životopisy a využijete všechny konexe, vězte, že prvním krokem, který vám zajistí dobrý start, je pojištění pracovní odpovědnosti.

Oč se jedná? Pojištění se vztahuje na odpovědnost pojištěného za škodu, kterou způsobil zaměstnanec svému zaměstnavateli při plnění pracovních úkolů v pracovně-právním vztahu. Laicky řečeno,  jde o situaci, kdy člověk v zaměstnání odvádí svědomitou práci a nešťastnou náhodou něco rozbije nebo pokazí.

Pojistka výhodou

Většinou se jedná o sekundu a než se člověk naděje, je všechno jinak. Destruktivní následky, ať už jsou jakékoliv, pomůže řešit dobré pojištění. Pakliže ho člověk má již na začátku pracovně-právního vztahu, má výhodu, protože u svého chlebodárce stoupne v ceně a je krytý ve všech činnostech, které provádí.

Jako začátečník by měl pracovník vědět, že dle Zákoníku práce má zaměstnavatel právo po něm vymáhat škodu až do výše 3,5 násobku jeho mzdy, což může být suma sumárum pěkná pálka. Pakliže je ve hře platná pojistka, je vše mnohem snadnější.

Kdo uhradí škodu?

Provinilý zaměstnanec je z obliga (jeho spoluúčast je pouze 5 tisíc korun) a poškozený zaměstnavatel dostane v rámci škodní události vyplacenou vyšší částku, než by sám očekával. Systém pojištění pracovní odpovědnosti je výhodný pro všechny strany, a proto je tak oblíbený a na mnoha pracovištích i vyžadovaný.

Pojišťovna ERGO má v Česku již 25letou tradici, a proto svým klientům poskytuje výhody stabilního a zkušeného prostředí. Vykročit do nového zaměstnání s krytými zády z vás udělá „dobrou partii“, která bude mít otevřeny všechny profesní dveře a kterou neminou velké pracovní výzvy.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje