7.6 C
New York
Čtvrtek, 2 února, 2023
zpravy
HomeCestováníTo nejlepší z exotického potápění

To nejlepší z exotického potápění

Potápění je mezi adrenalinovými nadšenci velmi vyhledávaným sportem. A to i díky své exotice. Z České republiky máme tradičně nejblíže Chorvatsko čili Jadranské moře. Pro pravý nevšední zážitek ale není od věci vycestovat o něco dále. I když potápění není zrovna levný koníček a podobný výlet tomu rozhodně nepřidá, vášnivému potápěči za to nenapodobitelný zážitek rozhodně stojí. Akční dovolená se samozřejmě neobejde bez rizika, nezapomeňte proto na cestovní pojištění.

To nejlepší z exotického potápění

Vybrat to nejlepší z podmořského světa není jen tak. Ikonická místa pro provozování tohoto adrenalinového sportu můžete najít po celém světě. My vám nyní ukážeme top šestku, kterou jsme při našem bádání našli.

Austrálie
Velký bariérový útes je mezi potápěči legenda. Ve světovém měřítku to je vůbec největší korálový útes, dlouhý až 2 000 km. Žije na něm 400 druhů korálů, až 1 500 druhů ryb, delfíni, mořské želvy a dokonce také velryby.

Kuba
V Kubě je velmi vyhlášená zátoka Maria la Gorda, jež se nachází západně od hlavního města Havana. Přístup do ní je ale omezený. Ročně tam místní úřady pustí pouze 350 potápěčů. Pokud budete mezi šťastlivci, jež dostanou povolení, můžete vidět nádherné koráli, rejnoky, barakudy a třeba i žraloka obrovského.

Belize
Belize je malý stát ve střední Americe, který se může chlubit úžasnými lokacemi pro potápění. Těmi nejoblíbenějšími jsou Shark-Ray Alley s korálovými atoly a Hol Chan s korálovými útesy a bohatým podmořským životem – žijí zde například velcí rejnoci žraloci vousatí a obrovští.

Havaj
Opravdovou nádheru naleznete v havajské oblasti Maui. Díky tuhnoucí lávě se zde vytvořily roztodivné útvary, které jsou útočiště pro malé korálové žraloky, mořské želvy, rejnoky, velryby a mořské ježky.

Další informace o pojištění cestovním i majetkovém na https://ergo.cz/

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje