7.6 C
New York
Sobota, 4 února, 2023
zpravy
HomeZprávyProdej obrazů

Prodej obrazů

Prodej obrazů není jednoduchá záležitost. Vyplatí se obrátit  na recenzovanou galerie s mnohaletými zkušenostmi. Padělatelství je výnosný obor nelegálního podnikání. Obrazy a mince se padělaly již před staletími. Dnes je možné padělat vše: spotřební elektronika, oblečení, léky, doklady i peníze. Při nákupu padělku prožijete nejen hluboké zklamání, ale i finanční ztrátu. V mnoha případech jde však lidem také o holý život. Nehledě na to, že kvalita padělků raketově roste.

Prodej obrazů, výkup obrazů či odhad 

Existují tak zdařilé padělky, že dokonce samotní malíři pod nimi podepsáni váhají, zda jsou jejich autory. Nákup a prodej obrazů by se rozhodně neměl podcenit. V roce 2004 padesátka policistů během akce Trojský kůň zadržela falzifikáty obrazů Jana Zrzavého, Vojtěcha Sedláčka, Oty Janečka, Kamila Lhotáka, jež byly prodávány překupníkům. Obrazy byly následně nabízeny milovníkům umění za statisíce jako originály.

Padělky ve finále posloužily policii k výuce, jak rozeznat originál od padělku. Potrestán byl nepodmíněně tříletým vězením pouze jeden člověk. Historik umění, který prodával padělky dokonce vlastnímu otci sběrateli. Falza byla tak jedinečná, že i malíř Kristián Kodet, který vystupoval u soudu jako svědek, jen stěží rozeznal vlastní výtvory. Prodej obrazů se dal jen těžko vyčíslit, ale tvrdí se, že hodnota vyšplhala někde do desítek miliónů korun.

Prodej obrazů v galerii Kodl

Jediný obraz bývá výstižnější než tisíce zbytečných slov. To je přesně ten důvod, proč mnoho lidí propadne jejich kouzlu. Avšak nepropadejte chytrým taktikám podvodníků a prodej obrazů z vaší sbírky svěřujte zásadně do rukou profesionálů s čistým štítem. Mít za každou cenu umělecké dílo nemusí stát za to. Nakonec vám v obýváku místo originálního díla může viset zdařilý falzifikát.

Galerie Kodl

Národní 7, Praha 1, 110 00

Otevírací doba:

Po – Pá 10:00 – 18:00 hod.

tel.: +420 251 512 728

mobil: +420 602 327 669

e-mail: galerie@galeriekodl.cz

web: www.galeriekodl.cz

2 COMMENTS

Comments are closed.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje