7.6 C
New York
Sobota, 4 února, 2023
zpravy
HomeBydleníProjekt rodinného domu

Projekt rodinného domu

Projekt rodinného domu a jeho uspořádání

Při výběru projektu rodinné domu berte v potaz dispoziční řešení, jak bude dům velký a osazený, celkovou cenu domu a požadavky stavebního úřadu v dané lokalitě.

Pokud vybíráte projekt rodinného domu, berte v potaz vhodné dispoziční uspořádání, tak, aby vyhovoval vašim požadavkům i potřebám. Optimální výběr počtu pokojů závisí na tom, kolik počtů osob bude v domě bydlet. Klasický dům pro rodinu s dětmi zahrnuje kuchyň, obývací pokoj, ložnici, dětský pokoj a často také pracovnu nebo pokoj pro hosty. S každým pokojem navíc počítejte, že se vám projekt rodinného domu i následná stavba prodraží.

Projekt rodinného domu
Projekt rodinného domu

Projekt rodinného domu zahrnuje také správné osazení domu na pozemku. Vždy je nutné dodržet vyhlášku o stavebně technických požadavcích. Odstup od společných hranic nesmí být menší než 2 m. Ve stísněných podmínkách může být vzdálenost snížena až na 4 m, pokud nejsou v protilehlých částí stěn okna obytných místností. Vzdálenost od sousedního domu musí být nejméně 7 m. Rovněž orientace domu by měla být řešena tak, aby co nejméně obytných místností mělo okna na severní stranu.

Projekt rodinného domu zajistí odborníci

Než si zakoupíte vhodný projekt rodinného domu a pozemek, je potřeba si zjistit u příslušného stavebního úřadu, zda bude plánovaný dům vyhovovat místním podmínkám a požadavkům. Při výběru projektu rodinného domu zohledněte své finanční možnosti, kolik chcete do stavby domu investovat peněz, jaké mají být náklady na energie. Podle toho pak můžete zvolit, pokud máte zájem o pasivní dům, o dřevostavbu nebo klasický cihlový, apod.

Projekt rodinného domu nemusí být starost, ale radost

Nejrůznější projekt rodinného domu umožní zvolit si také dům podle ceny, například od jednoho do deseti milionů korun. Výstavbou svépomocí ušetříte skoro 50% nákladů oproti stavbě domu na klíč. Stavba domu na klíč zase umožní bydlet rychle, v případě dřevostavby do 4 měsíců.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Svět-Ženy.cz

MetSo.cz

40plus.cz

 

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje