7.6 C
New York
Sobota, 4 února, 2023
zpravy
Homepro ŽenyJaké barvy a vzory balerín se vyplatí mít ve svém šatníku?

Jaké barvy a vzory balerín se vyplatí mít ve svém šatníku?

Baleríny jsou boty, které oceňují nejen ženy, pro které je pohodlí na prvním místě, ale také celebrity. A není na tom nic divného – jsou to pohodlné, ale i elegantní boty – všechno záleží na tom, pro jaký střih se rozhodnete. V žádném šatníku by však nemělo chybět alespoň několik nadčasových střihů.

Kopírovat HTML Kopírovat text

Se špičkou nebo bez ní?

Tvar boty rozhodně závisí na módě. Ještě nedávno měly baleríny kulaté špičky, ale dnes jsou stále oblíbenější varianty s mírně prodlouženou špičkou. To platí i pro nejkóničtější střihy značky Chanel s černými špičkami a mašlemi. Nepochybně mají jednu výhodu – prodloužené špičky rozhodně lépe zeštíhlují nohu, ale ne všechny ženy na to musí pamatovat, protože zejména u štíhlých a jemných nohou tato nuance vůbec nevadí. 

Černé, béžové nebo barevné?

V žádném šatníku by neměly chybět béžové baleríny. Stejně jako béžové jehlové boty opticky prodlouží nohu, dodají jí lehkost a hodí se téměř ke všemu. Můžete se rozhodnout pro klasický, jednoduchý model z kvalitních materiálů bez doplňků, nebo si vybrat střih s efektními ozdobami, např. mašlí, azurovými výřezy, střapci, květinami nebo jinými doplňky. V tomto ohledu je výběr velmi rozmanitý.

Avšak baleríny jsou dostupné také i v různých barevných variantách. Kromě černých a hnědých můžete doplnit svůj šatník botami v originální barvě, např. červené, smaragdové nebo žluté. Vše závisí na naší kreativitě a ochotě vytvářet zajímavé stylizace nejen pro každodenní použití. 

Baleríny na klínku – pro koho?

To je možnost zejména pro ženy, které si nedokážou představit, že by nosily boty s úplně plochým podpatkem. Varianta na klínku jistě potěší i trošku nižší ženy a nesmíme zapomenout ani na to, že tělesná hmotnost je v takových botách rozložena rovnoměrněji, a tak je nám prostě pohodlněji. Klínky mohou mít různou výšku, proto si vyberte ten, ve kterém se cítíte nejkomfortněji.

Vázané nebo s gumou, tj. možnost pro aktivní osoby

Je důležité, aby tento typ bot byl ideálně přizpůsoben noze. Nejefektivněji vypadají baleríny, které odhalují větší část chodidla, ale to také znamená, že mohou snadno sklouznout z nohy. Proto mnoho žen používá speciální vložky, vybírá šněrovací modely nebo modely s gumou kolem paty. Díky tomu se bota mnohem lépe drží a lépe přizpůsobuje chodidlu. 

Trošku jinak je v případě balerín s efektním vázáním. Jsou vybavené speciálními šňůrkami nebo řemínky, které je třeba omotat kolem kotníku. Hodí se jak k šatům, tak i kalhotám a vybírá je stále více žen. V jejich případě se nemusíte obávat, že během procházky sklouznou z nohy. Krásně vypadají v černé barvě, a také i hnědé nebo béžové. Proto se vyplatí mít takový střih i ve svém šatníku.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje