7.6 C
New York
Čtvrtek, 9 února, 2023
zpravy
HomeBydleníJednoduché tipy, jak si zpříjemnit domácnost

Jednoduché tipy, jak si zpříjemnit domácnost

Až 34% lidí má v dnešní pandemické době možnost práce z domu. Je těžké pracovat z domu, když vás spousta věcí rozptyluje a nemáte tomu přizpůsobené podmínky. Zpříjemnit domácnost si ale můžete tak, abyste se mohli těšit, i když pracujete z domů.

Existuje několik obecných rad, jak si dokážete přizpůsobit domácnost jak práci, tak odpočinku. V tomto článku vám přinášíme tipy pro domácnost, které jistě oceníte.


Příjemnou atmosféru vykouzlíte použitím LED žárovek.


1.   Nábytek

Abyste se cítili dobře, je dobré se obklopit věcmi, které vám jsou příjemné, sympatické, máte z nich radost a lichotí vašemu vkusu. Velmi příjemně působí na člověka dřevěný nábytek, který uklidňuje. Díky němu máte pocit, že jste součástí přírody. Navíc vystupuje velmi honosně a reprezentuje určitý symbol bohatství.

Jestliže jste “sběratel” a udělá vám radost značkový porcelán Villeroy Boch nebo různé dekorativní doplňky, vybírejte uvážlivě. Nesnažte se mít doma od všeho trochu, ale spíše se snažte vše sladit do jednoho tónu.

Luxusní čajová konvice, kterou chcete jako dekoraci, může vypadat dobře na starožitném nábytku, ale k modernímu a lesklému nábytku se tyto dekorace moc nehodí.

Není důležité mít jen líbící se nábytek, ale také ho vhodně poskládat. Využijte prostor místnosti tak, aby se vám doma dobře chodilo a nemuseli jste se něčemu vyhýbat. Zde můžete využít i rady čínského feng shui.

2.   Dostatek světla a čerstvého vzduchu

Především v boji proti únavě vám pomůže, když budete doma pravidelně větrat a dostane se vám do místností dostatek světla. Čerstvý vzduch okysličí mozek a vyvětrá nežádoucí zápachy. Dostatek přírodního světla pomáhá vašim očím. Navíc budete mít větší povědomí o tom, kolik je hodin. Jak čerstvý vzduch, tak světlo vám dodá novou energii do žil.

3.   Rostliny a doplňky

V každé domácnosti by měl být dostatek květin. Dodávají novou energii a lichotí vašemu zraku. Navíc je vědecky dokázáno, že pohled na zelené rostliny uklidňuje. Dalším plusem je samozřejmě kyslík, který vytváří.

Nezapomeňte se obklopit věcmi, které vám dělají radost. Rodinné fotografie, které ve vás vyvolávají radostné vzpomínky jsou vhodnou inspirací pro pracovní nasazení. Nechte si doma i vystavěné výrobky od vašich dětí. Upevňuje to rodinné vztahy a evokuje vzpomínky na jejich dětství.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje