7.6 C
New York
Sobota, 4 února, 2023
zpravy
HomeCestováníVýlet, na který nezapomenete? Objevte krásy Česka!

Výlet, na který nezapomenete? Objevte krásy Česka!

Letní sezóna je tu co nevidět a vy už možná přemýšlíte, jakou destinaci zvolit pro svou dovolenou. Spousta lidí si pojem dovolená automaticky spojí s představou azurového moře a polehávání na pláži. A není divu, moře má bez diskuze své jedinečné kouzlo. Dechberoucích míst je však daleko více a dokonce ani nemusíte za těmito krásami jezdit daleko. Ačkoliv byste v Česku moře hledali marně, neznamená to, že nemá co nabídnout. Právě naopak. Přesvědčte se sami!

Asi není překvapením, že nejnavštěvovanější památky Česka naleznete v hlavním městě. Stověžatá matička Praha, jak se naší metropoli přezdívá, ohromí spoustou zajímavých míst, odkud si odvezete nezapomenutelné zážitky. Při její návštěvě byste rozhodně neměli minout Pražský hrad, který je současně sídlem prezidenta. Významnou dominantou hradu je Katedrála sv. Víta. Při prohlídce města zavítejte také na Karlův most, navštivte astronomické hodiny nazývány Pražský orloj nebo rozhlednu Petřín. Nejen děti jistě potěší návštěva Pražské zoo.

Kromě již zmíněného Pražského hradu se Česko pyšní velkým množstvím dalších působivých hradů a zámků, jejichž návštěva nemůže při cestování po naši zemi chybět.

Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější patří hrad Karlštejn, kde jsou uloženy korunovační klenoty a sbírka svatých relikvií. Najdete zde také proslulou Kapli sv. Kříže s deskovými obrazy Mistra Theodorika.

Mezi naše hradní perly se řadí například také Loket, Bezděz nebo Telč. Pokud vás lákají záhady, neváhejte navštívit tajuplný hrad Houska. Proslýchá se, že se zde ukrývá brána do pekel.

Nebo máte v oblibě pohádky a chtěli byste navštívit místa, kde se točily? Vaší pozornosti by neměly uniknout hrady Bouzov, Švihov nebo filmaři hojně využívaný Křivoklát. Mezi pohádkové pak patří také zámek Červená lhota, který díky své neobvyklé červené barvě dělá čest svému jménu, nebo Hluboká nad Vltavou a Český Krumlov.

Litovat nebudete ani návštěvy úchvatného Lednicko-Valtického areálu, který je pokládán za nejrozsáhlejší komponovanou krajinu v Evropě a navštívit zde můžete hned dva překrásné zámky.

Jste milovníkem přírody? Unikněte od každodenních starostí a vyčistěte si hlavu v hlubinách Boubínského pralesa, který se nachází v samém srdci Šumavy. Pokud toužíte spíš po osvěžení, navštivte vodní nádrž Lipno, která je občas označována za české moře. Jedná se totiž o největší vodní plochu v České republice.

Za návštěvu stojí také Prachovské nebo Adršpašsko-Teplické skály. Pokud se chcete osobně podívat na nejhlubší zatopenou propast světa, pak vězte, že leží právě v Česku a nese název Hranická propast. Poblíž se nachází další přírodní zajímavost, a to Zbrašovské aragonitové jeskyně.

Za největší propastí svého typu ve střední Evropě se vydejte do Moravského krasu poblíž Brna, kde najdete Macochu. Ta je součástí fascinujících Punkevních jeskyní.

Další České NEJ představuje Pravčická brána, tedy největší pískovcová skalní brána na světě a dominanta Národního parku České Švýcarsko.

Máte rádi turistiku a nebojíte se dát si trochu do těla? Vyšlápněte si na naši nejvyšší horu Sněžku a pokochejte se z jejího vrcholu výhledem do okolí.

Chcete si své cestování za zážitky užít naplno a navštívit co nejvíc míst? Ušetřete na ubytování a dopravě a investujte své peníze raději do návštěv památek! Levné cestování se spoustou zajímavých slev (nejen) pro studenty a seniory nabízí společnost FlixBus, jenž vás do cílové stanice dopraví již za pár desítek korun.

Co se ubytování týče, vyplatí se hledat jej přes Booking. Jedná se o největší portál pro rezervaci ubytování na světě, a tak jistě najdete dočasný domov podle svých představ.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje