7.6 C
New York
Sobota, 4 února, 2023
zpravy
HomeZprávyCo na sebe během horkých dnů

Co na sebe během horkých dnů

Každý z nás se po dlouhé a sychravé zimě těší na pěkné a teplé slunečné dny. Ale řekněme si na rovinu. Když opravdu teploty na teploměry vystoupí téměř na maximum, zjišťujeme, že takové teplo nám až tak nepasuje. Jsme upocení, vše se na nás lepí, funíme a celkově klesá naše fyzická aktivita na minimum. Pak si uvědomíme, že takové pěkné a teplé počasí je vhodné někde u moře s nějakým míchaným nápojem v ruce a na lehátku u bazénu. Pokud však máme vykonávat každodenní činnosti jako práce, nakupování a úklid, takové teplé počasí je pro nás naprosto nepřijatelné. Hlavně pokud jsme v práci a naše kanceláře nedisponují klimatem a máme v nich teplo jako v sauně. Tak něco takového jsme si určitě pod pěkným letním počasím nepředstavovali.

Co si však během takových teplých dní na sebe?

Pokud začneme od vrchu, tak základem je určitě pokrývka hlavy, především pokud trávíme hodně času venku. Nikdo z nás nechce přece ležet v horečkách a trávit časté chvíle na záchodě s úpalem. Klobouk, kšiltovka nebo šátek by měla být v tomto případě ze vzdušného a lehkého materiálu, tak aby naše pokožka mohla přes ni pohodlně dýchat a příliš se nepotila. Trendy jsou momentálně slaměné klobouky.

Ideálním oblečením na takové teplé a slunečné počasí jsou vzdušné šaty nebo vzdušný kraťasový overal. Měly by být ve světlých barvách, protože tmavé barvy přitahují sluneční paprsky a to znamená, že by nám bylo ještě víc teplo. Nevhodné jsou určitě obtažené trička, ve kterých se pokožka ještě více zpotí, protože přiléhá těsně na pokožku. Rovněž jsou nevhodné rifle, spíše sáhněme po riflových kraťasách a pokud si to naše postava nemůže dovolit a potřebujeme nosit něco déle, tak určitě sáhněme po širokých a vzdušných kalhotách, které nepřiléhají na tělo. Právě takové široké a vzdušné kalhoty jsou trendem roku 2019 a na takové teplé počasí jsou přímo ideální a dají se krásně ke ním doladit doplňky jako náušnice a kožená kabelka.

Jaké volit boty? V tomto případě určitě sáhněme po pantoflích. Pokud však potřebujeme aby naše noha byla v pevné obuvi, tak sáhněme po látkových teniskách, které jsou vzdušné a noha se v nich příliš nepotí a neklouže. Určitě zapomeňme na lodičky, kde pokožka nohy vůbec nedýchá a tím pádem se i více potí. Stejně špatným nápadem jsou i tenisky z hrubého materiálu, který zbytečně bude vyvolávat ještě více tepla než ve skutečnosti opravdu je. Velmi oblíbené jsou v letních měsících sandály a takzvaně gladiátorky, které drží nohu pevně a přitom neklouže a zbytečně se nepotí. Negativum u těchto bot je, že se mezi prsty dostává špína a kamínky, které mohou celý pobyt venku znepříjemnit.

Jaké volit doplňky? Pokud si dáváme na sebe bižuterii, tak myslíme hlavně na minimalismus, nebo když už si chceme dát velké náušnice, tak ať jsou hlavně z lehkého a vzdušného materiálu jako peříčka či třásně, určitě zapomeňte na těžké kovové náušnice, či náhrdelníky, které se na slunci nahřejí a potom nás i pálí na pokožce. Pokud jste typ, který musí mít na sobě hodiny, ideálně hodinky jsou s látkovým páskem, protože pohlcuje pot a oproti klasickým koženým, kovovým a plastovým materiálem vystupuje jako vhodná volba během těchto teplých dní. Důvod je jednoduchý, kov se nahřívá a pokožka pod kůží a plastem se více potí. Samozřejmě nesmíme zapomenout na velmi důležitý doplněk, a to koženou kabelku. Kabelka do takového počasí se hodí především buď sportovního střihu, protože většinou disponují crossbody ramínkem a tak nemusíme nosit nic v ruce, ve kterých se nám bude zbytečně klouzat. Volíme také kožené kabelky, které jsou větší a hlavně z měkké kůže, která se umí pěkně přizpůsobit každému typu postavy a outfitu. Velmi trendy a také z hlediska praktičnosti jsou oblíbené kožené batohy, které si pohodlně dáme na sebe a tak nás zbytečně (podobně jako crossbody kabelky) nic nezatěžuje a vypadá to opravdu trendy a dobře.

Když už konečně krásné letní počasí přišlo, tak si ho naplno užijme, protože v zimě budeme rádi vzpomínat na hezké chvíle v teple. Proto si oblečme opravdu to, v čem se budeme cítit pohodlně a hlavně se příliš nezpotíte, abychom si mohli tyto chvíle užívat tak, jak to vidíme na fotkách na internetu.

Zdroj obrázků: www.google.cz

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje