7.6 C
New York
Čtvrtek, 2 února, 2023
zpravy
HomeBydleníNábytkové úchytky jako šperky vaší kuchyně

Nábytkové úchytky jako šperky vaší kuchyně

Když si vybíráte nábytek, někdy dochází k tomu, že úchytky můžete podcenit. Přitom bychom o nich ale měli přemýšlet jako o šperku, který nosí vaše kuchyně. Co se týká designu, dokážou totiž udělat opravdu hodně. Ačkoli tedy může být jejich existence na naší kuchyni čistě praktická (umožňuje snadné otvírání dvířek a chrání je před znečištěním, když je otvíráme špinavýma rukama), dotvoří celkový vzhled kuchyně či jiné místnosti.

Knoflíkové úchytky

Pokud zvolíte tzv. „knoflíky“ tedy úchytky kulaté, zřejmě máte kuchyni v tradičním vzhledu. Do modernějších kuchyní se totiž používají spíše obdélníkové úchytky. Avšak v ložnicích nebo třeba koupelnách jsou knoflíkové úchytky stále ještě velmi oblíbené. Ty nejmenší najdete již v průměru do 2 cm, což je velmi malý průměr pro velké a těžké zásuvky. Při výběru je tedy potřeba řídit se také tím, kam úchytku umístíte.

Tradiční úchytky

 Tradiční úchytky mají při pohledu shora obdélníkový tvar (někdy mohou být mírně zakřivené). Hodí se do každého moderního designu a dostupný je ve spoustě povrchových úprav. Můžete je umístit vertikálně i horizontálně, dostupné jsou také v různých délkách. Mohou být klidně přes celou skříňku nebo jen tak velké, aby se do nich vešly jen některé z vašich prstů.

Zapuštěné úchytky

Zapuštěné úchytky vyžadují vytvoření díry, například frézováním, ve které bude skryta část rukojeti. Největší výhodou tohoto typu rukojetí je prakticky rovná přední plocha, která je ponechána bez vyčnívajících prvků. Díky tomu jsou to ideální kliky pro posuvné dveře do strany nebo nahoru, stejně jako na místa, kde nemůžeme nic připevnit zepředu.

Dětské úchytky

Na úchytkách v dětském pokoji vašeho dítěte se můžete opravdu vyřádit. Mohou být větší, než je obvyklé, a také barevnější! Mohou mít podobu různých zvířátek nebo pohádkových postaviček. I ony mohou zvýraznit vzhled dětského pokojíčku – dodají mu barvy a veselost. A až z nich dítě vyroste, stačí koupit jiné úchytky a přemontovat je bez nutnosti nákupu nového nábytku.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje