7.6 C
New York
Čtvrtek, 2 února, 2023
zpravy
Homepro ŽenyLenovo YOGA Book: tablet s kreativitou v krvi

Lenovo YOGA Book: tablet s kreativitou v krvi

Lenovo YOGA Book rozhodně nevypadá jako nic, na co jsme ve světě tabletů zvyklí. Tenhle tablet je jako záblesk, který vám umožní nahlédnout do budoucnosti elektronických hraček. Ve svém tenkém těle spojuje tablet, notebook, poznámkový blok i multimediální přehrávač.

Už samotná krabička, ve které je tablet zabalený, dává tušit, že se vám do rukou dostal jedinečný produkt. V elegantní bílé krabičce najdete kromě hromady příslušenství také skoro nenápadné elegantní zařízení, které vás donutí na chvíli přemýšlet. Je to tablet nebo notebook? Může existovat tablet ze dvou částí nebo naopak notebook s tak tenkým profilem?

YOGA_Book

Když přistoupíte na jednotné označení tablet, přichází na řadu vzhled. Celé zařízení váží necelých 700 gramů, má úhlopříčku 10 palců a profil tenký pouhých 9,6 milimetrů. Poslední rozměr má na svědomí i fakt, že se na bok tabletu téměř nevešel klasický 3,5mm port pro sluchátka. Oba panely tabletu spojuje nezaměnitelný elegantní pant známý od dalších YOGA produktů a šasi můžete dostat buď v černé, stříbrné nebo zlaté barvě podle toho, jaký operační systém si vyberete.

U YOGA Booku je totiž důležité především to, co se skrývá uvnitř. Výkonný procesor, kapacitní baterie a operační systém Windows 10 nebo Android 6. Aby toho nebylo málo, zabírá levý panel tabletu 10,1palcový Full HD displej s jasnými barvami, zatímco o pravý panel se dělí klávesnice a grafický tablet v jednom. Ptáte se, jak to funguje? Jednoduše.

Při zapnutí tabletu se vám primárně zobrazí digitální podsvícená klávesnice. Při položení prstu na některou z kláves navíc zafunguje hmatová odezva a celé zařízení mírně zavrní, podobně jako některé novější smartphony. Na rozdíl od softwarových klávesnic klasických tabletů navíc nezmenšuje prostor na displeji, což zvyšuje komfort při psaní.

YOGA Book_handwriting

Pokud si ale chcete s YOGA Bookem skutečně vyhrát a popustit uzdu své fantazii, klávesnici jednoduše vypněte stisknutím tlačítka. Z celého panelu pak rázem dostanete citlivý grafický tablet pro kreativní tvorbu. Kresby, malůvky, vzorce, čmáranice i umělecká díla. To všechno můžete jednoduše „hodit“ do tabletu. A nejen do něj, ale i na papír. Pomůže vám s tím stylus Real Pen, který funguje jako dotykové pero i obyčejná propiska. Stačí jen vyměnit hlavici pera za inkoustovou náplň. Můžete tak jednoduše na grafický tablet položit blok nebo kus papíru a začít psát. Všechno, co vytvoříte, od skic až po poznámky, se v reálném čase převede do digitální podoby.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Naše-domy.cz

Český-magazín.cz

Krásné-bydlení.cz

 

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje