7.6 C
New York
Sobota, 4 února, 2023
zpravy
HomeZdravíLéto je na spadnutí. Jak během něj hydratovat pokožku?

Léto je na spadnutí. Jak během něj hydratovat pokožku?

Vsadíme se, že již netrpělivě vybíráte dovolenou a nemůžete se dočkat, až léto udeří v plné síle. Ale vzpomeňte si na minulé sezóny, kdy jste se potýkala s vysušenou pokožkou. Ne nadarmo se v dostatečném předstihu píše o významu hydratace – nepodceňujte ji a zařiďte se tak, aby vaše pleť netrpěla ani v době největších veder.

Bez vody by nebyl život a v létě ji potřebujeme více než kdy jindy. Organismus může správně fungovat jen v případě, že jí má dostatek. Když potřebuje doplnit zásobu, dostaneme žízeň. Může se však stát, že voda schází pokožce. Jak to poznáme?

Voda se dostává z dermis do jednotlivých vrstev. Odpařování vody zpomaluje hydrolipidový film, který přirozeně chrání vrchní vrstvu epidermis. Problém nastává v momentě, kdy tuto fyziologickou bariéru poškodí některý z mnoha faktorů. K těm nejčastějším patří zima, vítr, stres, alkohol a tabák. Míra dehydratace samozřejmě závisí také na celkovém způsobu péče o pleť.

Vezměte si na pomoc hydratační kosmetiku

Když je pokožka dehydrovaná, dá to náležitě najevo. Dehydrataci pocítíte pnutím, pocitem vysušení, šupinatěním a ztrátou přirozené barvy. Může potkat každého a na rozdíl od suché pokožky jde o dočasný stav, který lze poměrně snadno zvrátit a zároveň mu předcházet.

Zřejmě nejúčinnějším způsobem hydratace je používání kvalitní kosmetiky s hydratačním účinkem. Pravidelná aplikace hydratačního krému s SPF zároveň pleti zajistí patřičnou ochranu před zrádnými slunečními paprsky.

Přirozená péče od Biodermy

Vybrat si hydratační krém není snadné. Nabídka je široká, ale od mnoha produktů by vás mělo odradit nevhodné složení. K výjimkám patří oblíbený krém z produkce francouzské kosmetické značky Bioderma. Hydrabio Perfecteur SPF 30 je vhodný pro všechny druhy pleti a díky patentovanému komplexu Aquagenium udržuje v pokožce dostatek vody.

Než nanesete krém, zbavte pleť nečistot

Aby krém fungoval, jak má, musíte pokožku náležitě připravit. Vzhledem k tomu, že je neustále vystavována mnoha vnějším vlivům, se na ní usazuje množství nečistot. Kromě prachu také těžké kovy.

Pokožce samozřejmě neprospávají ani líčidla a make-up. Proto si dejte na kvalitě čištění záležet a každý večer tvář zbavte všech nečistot, které se podepisují na jejím stavu. Jinak si neodpočine a nestačí se zregenerovat.

Spoustu času vám ušetří micelární voda, která umožňuje jednofázové čištění bez oplachování vody. Jednoduše ji nanesete na tampon, odstraníte nečistoty a jemně osušíte.

Ideální je používat micelární vodu pro dehydratovanou kůži – a opět ji najdete u Biodermy. Micelárka Hydrabio H2O neobsahuje alkohol ani parabeny, je velmi šetrná vůči pokožce (nenarušuje přirozený biofilm) a stejně jako krém Hydrabio Perfecteur obsahuje komplex Aquagenium.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje