7.6 C
New York
Čtvrtek, 2 února, 2023
zpravy
HomeZprávyVěřte zkušeným z prace.cz a jobs.cz

Věřte zkušeným z prace.cz a jobs.cz

Dobře vědí, že dobrou práci či dobrou brigádu bez kvalitního životopisu najdete jen těžko. Můžete pročítat portály práce.cz a jobs.cz od rána do večera, pokud nepřiložíte kvalitní životopis, práci a brigádu pravděpodobně najdete, určitě však ne takovou, po které toužíte, o které sníte. Chcete-li být úspěšní, sestavte kvalitní motivační dopis a životopis a začněte s jeho rozesíláním. Nevíte, co důležitého by měl váš životopis obsahovat, abyste našli práci podle svých přání, dokonce práci za rohem? Tak tedy:

  • Životopis začněte osobními údaji – to znamená jménem, adresou, telefonickým a emailovým kontaktem. Rodinný stav ani celé datum narození do životopisu psát nemusíte.
  • Důležitý bude odstavec věnovaný praxi. Je úplně jedno, zda budete hledat práci Brno, práci Ostrava, brigádu Praha, brigádu Brno nebo brigádu Ostrava, uvedení praxe je vždy velmi důležité. Napište seznam všech brigád a zaměstnání, které jste vykonávali. A začněte pěkně od konce – tedy zaměstnáním či brigádou, které jste vykonávali jako poslední, nebo je ještě vykonáváte.
  • Neméně důležité bude odstavec týkající se vzdělání. V případě, že vlastníte vysokoškolský diplom, základní škola opravdu nikoho zajímat nebude. Na začátku tedy vždy uveďte nejvýše dosažené vzdělání a nezapomeňte zmínit všechny jazykové, počítačové, odborné a další kurzy, kterými jste prošli, které jste absolvovali.

Na nabídky práce odpovězte neprodleně

Jakmile a vás nějaká nabídka práce osloví – například práce Most, práce Chomutov, práce Třebíč, práce Kladno, práce Klatovy, práce Jablonec nad Nisou, práce Rakovník nebo práce Benešov, odpovězte na ni. Přiložte životopis s pravdivými údaji, abyste se při výběrovém řízení nemuseli cítit trapně.

Na každý pohovor je důležité se pečlivě připravit

V opačném případě vás výhodná nabídka práce Havířov, nabídka práce Valašské Meziříčí, nabídka práce Litoměřice, nabídka práce Písek, nabídka práce Most, nabídka práce Karviná, nabídka práce Žďár nad Sázavou, nabídka práce Beroun nebo nabídka práce Cheb může lehce minout.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje