7.6 C
New York
Středa, 1 února, 2023
zpravy
HomeBydleníNábytek z masivu přežije několik generací

Nábytek z masivu přežije několik generací

Možná právě teď plánujete domov, který se bude lišit od těch tradičních, kde jsou jednotlivé místnosti – kuchyně, obývací pokoj a pracovna – odděleny. Líbilo by se vám, kdyby tvořily jeden obytný prostor, vybavený rustikální nábytkem, designovým nábytkem, selským nábytkem nebo Provence nábytkem? Pokud k tomu mají místnosti, které se mají stát velkým souhrnným obytným prostorem funkční dispozice, může to být zajímavé řešení. Pamatujte však na to, že takový interiér musí být perfektně sladěn. A to jak barevně, tak rozhodně materiálově. K tomuto účelu se velmi dobře hodí nábytek, který dokáže sloužit po generace bez ztráty kvality. Nábytek, který si zamilujete nejen u vás doma, ale i ve vašem hotelu, penzionu a podobně. Jedná se o nábytek z masivu. Jeho šarm – jídelní stoly z masivu, dřevěné postele z masivu, jídelní židle z masivu – dosud nebyl překonán.

Nábytek, který splňuje požadavky na dobrý design

V prostoru, v němž budou jednotlivé zóny logicky navazovat, se budou velmi dobře vyjímat stolky i jídelní stoly z masivu, jídelní židle z masivu, zkrátka dubový nábytek z masivu. Jedině nábytkem ze stejného materiálu (nábytkem z masivu) docílíte toho, že místnost bude působit jako jeden velmi prakticky uspořádaný celek. Než se do takového zařizování pustíte, je dobré si připravit plánek a manipulovat s ním tak dlouho, dokud nebudete stoprocentně spokojeni. Co se týká podlah, k nábytku do obýváku z masivu bude nejlépe pasovat opět dřevo, které můžete doplnit kusovým kobercem.

Předpoklad spokojeného spánku – kvalitní a prostorná dřevěná postel

Aby bylo bydlení dokonalé, nesmí v něm samozřejmě chybět dobrá a prostorná manželská postel z masivu, klidně umístěná i v menší ložnici. Pro jednotlivce se doporučuje lůžko minimálně 200 cm dlouhé a 100 cm široké, u dvojlůžka by neměl být prostor pro jednoho menší než 80 cm. A jaké postele si vybrat? Samozřejmě postele z masivu.

Rada na závěr: Kvalitní nábytek z masivu vydrží i celá desetiletí, ale matrace byste měli pravidelně měnit.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje