7.6 C
New York
Čtvrtek, 9 února, 2023
zpravy
HomeAuto MotoPohyb po parkovišti můžete upravit díky parkovacím zábranám i zpomalovacím retardérům

Pohyb po parkovišti můžete upravit díky parkovacím zábranám i zpomalovacím retardérům

Dopravní značky mají svou úlohu upravovat pohyb na pozemních komunikacích. Potom však existují také další prvky, které mají významný vliv na to, jakým způsobem se budou vozidla pohybovat. Mnohé z nich se využívají běžně na parkovištích. Jsou to různé zábrany a retardéry. Toho můžou chtít využít i soukromé firmy, kterým tato prostranství patří. Na instalaci takových zařízení je potřeba využít montážní firmy, které zajistí, aby vše bylo v souladu se zákonem.

Jasné vymezení parkovacích míst

Montáž těchto prvků je totiž samozřejmě legislativně upravena. Musí podléhat platným zákonům a systém musí splňovat veškeré potřebné normy. Jedině tak může být nainstalován. Firmy a jiné soukromé subjekty velmi často mohou chtít využít parkovací zábrany. Takové zábrany lze přitom instalovat v několika variantách. Jedná se zejména o:

  • Typ sloupek
  • Typ motýlek
  • Typ U

Přičemž u typu U se rozlišují ještě typy U60 a U80 dle rozměru. Využití parkovacích zábran je zejména s ohledem na zarezervování parkovacího místa nebo na zabránění průjezdu automobilu. Pro tyto zábrany je charakteristické, že je zde mechanický zámek, který umožňuje zajištění takové zábrany. Instalují se jednoduše kotevními šrouby nebo montáží do patky. Obvykle jsou také opatřeny reflexní fólií, což zajišťuje jejich dobrou viditelnost.

Jak si vynutit nízkou rychlost vozidel?

Není potřeba příliš chodit kolem toho, že řada řidičů nerespektuje omezení rychlosti. Většinu z nich však zastaví mechanické překážky ve vozovce. Ty mohou na kritických místech, a to třeba i na parkovišti, pomoci zajistit bezpečnost provozu a chodců. V takovém místě se nabízí instalovat zpomalovací prahy. Opět existují různé typy, zde především v závislosti na jejich mechanické odolnosti a na tom, jaké rychlosti je možno takový práh přijíždět. Specializovaná firma by vám měla pomoci s výběrem vhodné varianty.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje