7.6 C
New York
Úterý, 28 března, 2023
zpravy
HomeZprávyVybíráme vhodný clearomizér krok po kroku: Jak zvolit vhodnou kapacitu, spirálu a...

Vybíráme vhodný clearomizér krok po kroku: Jak zvolit vhodnou kapacitu, spirálu a typ žhavení?

Přesedlali jste z klasické cigarety na tu elektronickou? Pak byste měli vědět, že její nepostradatelnou součástí je i clearomizér. Tato součástka má značný vliv na její chuť a kvalitu. V neposlední řadě je zodpovědná také za množství a produkci páry. Pokud nemáte s vapováním doposud žádné zkušenosti nebo vybíráte elektronickou cigaretu či její clearomizér prvně, poradíme, vám, jak na to na následujících řádcích.

Jakou kapacitu vybrat?

Kapacita clearomizérů se liší značku od značky, ale i typově. Pokud třeba zvolíte clearomizéry iSmoka eLeaf, počítejte s jejich odlišnou kapacitou, než u clearomizérů Joyetech. Malé clearomizéry obsahují přibližně 1,5ml e-liquidu, větší mohou dosáhnout i 3,5 ml a více. Při výběru dávejte pozor také na typ závitu. U některých modelů se setkáte s klasickým eGo závitem, jinde se závitem typu 510.

Jaký odpor žhavicí spirály zvolit?

Každý z clearomizérů disponuje základní žhavící spirálkou, která je součástí zakoupeného balení. Pokud jste ale zakoupili clearomizér s vyměnitelnými žhavicími spirálkami, pak si k němu můžete dokoupit odpory od 1.5 do 2.8 ohm (v některých případech i více). U nižších odporů počítejte s nižším napětím a větší spotřebou e-liquidu. U vyšších odporů bude potřeba dosáhnout vyššího napětí, s čímž se ale snižuje spotřeba e-liquidu.

Vybíráme vhodné žhavení

Při výběru vhodného clearomizéru je důležité zohlednit také typ žhavení. V zásadě si můžete pořídit clearomizéry se spodním nebo vrchním žhavením (tento typ nám říká, kde je umístěna žhavicí hlava), clearomizéry (obsahuje dvě topné spirálky) s dvojitým nebo dokonce trojitým žhavením, které obsahuje dokonce spirálky tři, které mají vyšší výkon a rychlejší začátek odpařování e-liquidu než dvojité žhavící hlavy.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje