7.6 C
New York
Středa, 1 února, 2023
zpravy
HomeZprávyJak spolehlivě poznáte férovou nebankovní půjčku?

Jak spolehlivě poznáte férovou nebankovní půjčku?

Když potřebujete několik tisíc navíc, nejrychlejší je půjčit si skrze nebankovní půjčku. Tento typ úvěru nabízí peníze do několika minut a vyřídíte ho odkudkoliv na světě, k tomu se zatím ani jeden z produktů od banky ani nepřiblížil. Aby půjčka fungovala jako férová pomoc, musíte si zjistit 2 věci o poskytovateli a dát pozor na vlastní finance. Přečtěte si návod, jak to udělat rychle a spolehlivě.

Poskytovatel musí mít licenci

Ještě před koncem roku 2016 působilo na českém trhu na 60 000 poskytovatelů nebankovních půjček. Masivní reklama a téměř žádná regulace tohoto segmentu způsobily, že mnoho lidí naletělo na chytře napsanou nabídku a vzali si půjčku, kterou nebyli schopni vrátit. Následky na sebe nenechaly dlouho čekat – několik tisíc lidí se kvůli neuváženému půjčení dostalo do velkých finančních problémů a skončili až u exekutora.

Nebezpečnou situaci změnil až příchod novely zákona o spotřebitelském úvěru na konci roku 2016 (více o ní tady). Ta uložila všem poskytovatelům 2 podmínky, které museli splnit, aby mohli i nadále poskytovat rychlé online půjčky. Museli prokázat kapitál 20 mil. korun a požádat si o licenci u ČNB. Poslední termín pro žádost byl 1. 3. 2017. Podmínky splnilo jen cca 500 firem, jejich seznam je přístupný online na webu ČNB. Podívejte se tedy sem, a pokud zde jméno společnosti nenajdete, je pravděpodobné, že jste narazili na podvodnou firmu.

Je lepší, když má členství

Je také ukazatelem kvality, když jméno poskytovatele figuruje mezi členy APNÚ. Je to Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů – dobrovolné sdružení, které pracuje na zlepšování podmínek v nebankovním sektoru.

Nejvýhodněji zdarma během několika minut

U nebankovních půjček máte tu obrovskou výhodu, že si na poprvé půjčíte zcela bez poplatků. Až 8000 Kč na 30 dní zdarma vám aktuálně půjčí rychlá SMS půjčka od Via SMS s.r.o.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje