7.6 C
New York
Čtvrtek, 9 února, 2023
zpravy
HomeZdravíJak zlepšit spánek? Stačí si osvojit několik tipů

Jak zlepšit spánek? Stačí si osvojit několik tipů

Neustále slyšíme ze všech stran, jak je důležité zařadit do svého denního harmonogramu opravdu kvalitní spánek. Jenže proč je spánek tak důležitý? A je vůbec tak důležitý, jak se o něm povídá? Během spánku dochází k regeneraci organismu, také k přípravě těla na další den. Mozek postupně třídí jednotlivé myšlenky a ulevuje se tak psychické stránce. Proto na spánek nezapomínejte a snažte se svůj den zlepšit. Stačí si osvojit několik tipů. Jedním z nich je i investice do nové, kvalitní matrace

Na matraci opravdu záleží

Odborníci se shodují na tom, že volba matrace je opravdu klíčová. Pokud budete ulehávat na matraci, která vyhovuje vašemu tělu a zejména pak páteři, váš spánek bude kvalitní. Abyste takovou matraci pořídili a nekoupili jenom levnou a méně kvalitní adaptaci, doporučujeme se při výběru matrace zaměřit na její parametry. 

Rozhodující je především tvrdost. Obecně platí, že lidé spící na boku preferují měkčí matraci, lidé spící na zádech zase tvrdší modely. Pro první skupinu jsou vhodné matrace tvrdosti 2, pro druhou skupinu pak matrace tvrdosti 3

Vytvořte si spací režim

To nejlepší, co můžete pro své tělo udělat, je vytvořit si spací režim. Právě to vede ke kvalitnímu spánku, který posléze vede ke zdravějšímu a spokojenějšímu já. Co se “spacím režimem” vlastně myslí? Především dodržování stejného množství spánku. Snažte se ulehávat do postele ve stejnou nebo alespoň podobnou hodinu, v podobný čas se také rozhodněte z postele vstát. 

Při sestavování vaší spánkové rutiny pamatujte na to, že dospělí jedinci mají během noci naspat sedm až devět hodin. Školáci a studenti pak devět hodin a novorozenci by měli spát v průměru čtrnáct až sedmnáct hodin denně. 

Rozhodně není dobré spát přes den – nebo alespoň spát přes den dlouho. V ideálním případě by se váš denní šlofík měl pohybovat kolem patnácti až dvaceti minut.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje