7.6 C
New York
Sobota, 4 února, 2023
zpravy
HomeBydleníObelix vám postaví dům snů

Obelix vám postaví dům snů

Nevymýšlíme si a skutečně vám Obelix postaví váš dům snů. Asistovat mu však nebude Asterix, ale parta profesionálů ve svém oboru. Obelix je společnost působící na trhu již od roku 1998 a za tu dobu splnila sny mnoha lidem. Je-li váš sen bydlet ve vlastním domě a dáváte navíc přednost i modulárním výstavbám pak jsou tyto řádky určeny právě vám.

Dřív lidé plánující výstavbu rodinného domu museli čekat až několik let než si svůj sen splní. Obelix je proslulý svou silou a ničeho se jen tak nelekne. Stejně tak společnost nesoucí totožné jméno. Bydlet můžete během dvou až třech měsíců. Dnes však není důležitá pouze rychlost provedení, ale kvalita a čistota práce. Pokud si potrpíte na netradiční, neotřelý způsob designu domů s ohledem na životní prostředí, pak je to právě Obelix, kdo přemění váš sen ve skutečnost. V dnešní spotřebitelské době vše stojí mnoho peněz a vydrží chvíli. V tomto se Obelix jednoznačně odlišuje od veškeré své konkurence.

 

Nízkoenergetický dům
Nízkoenergetický dům

Kdo je OBELIX?

Vaše břemena na Obelixova ramena. Jde o společnost, jež se zabývá progresívní stavební technologií, která reaguje na současné požadavky trhu. Díky této společnosti můžete mít kvalitní dům nejen rychle, ale i cenově dostupný. Modulárním stavbám, se věnují od roku 2008.

V té době postavili první dům a jeho majitel si vzal na cestu pouze kufr s oblečením a hned si mohl dát sprchu. Dům se kompletně připravil v hale a převážel se s hotovou výmalbou a dokonce i koupelnou. Na vašem pozemku si připravíte pouze základovou konstrukci, kde se dům poté umístní. Jako mávnutím kouzelného proutku se objeví váš vysněný dům. Ještě ráno tam nic nestálo a večer se s rodinou můžete sejít u dobré večeře.

Modulární dřevostavby se dají vytápět mnoha způsoby od tradičních kamen až po propracované solární panely. To už je čistě osobní preferencí, jakému druhu vytápění dáte přednost. Chcete-li si užít trochu romantiky – klidně i krb. Teplo od noh vám zajistí podlahové vytápění.

Co jsou modulární výstavby?

Jak samotný název prozrazuje, jedná se o moduly, které se prefabrikují ve výrobních halách a osazují na předem připravený pozemek. Takto stavěný dům může sestávat z jednoho či několika modulů v závislosti na požadavcích klienta. Domy stavějí, chcete-li – montují kvalifikovaní odborníci za použití speciálních strojů a ověřených pracovních postupů. Rám modulu je z ocelové nebo dřevěné konstrukce.

Domy odpovídají současným nejmodernějším trendům a požadavkům. Dočkat se tak můžete nízkoenergetického či pasivního domu při zachování moderního stylu života. Pokud tvoříte mladý pár a přijde vám zbytečné pořizovat si zatím velký dům, nemusíte se trápit otázkou budoucnosti, jak se vměstnáte do domu, až přijdou děti? Díky modulárnímu systému se dají snadno rozšiřovat i po několika letech. Takže můžete svým potomkům přistavět další modul, když byste měli pocit, že se doma tlačíte na kousíčku. Domy se stavějí v montážní hale, a to sebou přináší řadu výhod. Tady jsou jen některé z nich:

 • Nerušíte sousedy stavebními pracemi
 • Získáte netradiční design domu – dům jako z katalogu
 • Dům vám ustaví na pozemek již vymalovaný a připravený k bydlení
 • Žádný nepořádek na pozemku
 • Bydlíte v krátkém čase
 • Možnost časem přistavět další modul a zvětšit dům

 

Dům snů
Dům snů

Co je to pasívní dům?

Už malé děti sní o tom, jak budou jednoho dne mít vlastní bydlení. Většinou to nakonec končí tím, že si pořídí byt a na svůj sen zapomenou. Přitom nízkoenergetické a pasívní domy se mnohdy dají pořídit za cenu městského bytu. Jestliže sníte o bydlení v komfortním a prostorném domě krmte svůj sen, protože Obelix vám jej splní. V takovém domě se můžete bavit, hrát s dětmi, zvát přátelé i pracovat nebo pouze relaxovat. Prvopočáteční investice se vám brzy vrátí, protože v pasívním domě neplatíte horentní sumy za energie a přitom dýcháte čerstvý vzduch.

Pasivní dům neznamená jen úsporu nákladů na vytápění, ale především zohledňuje vaše zdraví. Stop nečistotám a nadměrnému prachu. Nízkoenergetické a pasivní domy se liší od klasických staveb především spotřebou tepla. Často jsou oba domy brány jako jeden, ale jsou to zcela odlišné pojmy. Pasívní, nízkoenergetický a také nulový dům jsou názvy, k nimž se pojí přísná pravidla měrné spotřeby tepla a právě zde nastávají drobné rozdíly. Úspora tak může v krátkém časovém horizontu zaplatit případné zvýšené náklady na dům.

Od pasívního domu se dočkáte

 • Nízkých nákladů na vytápění
 • Mnohem vyšší komfort života
 • Stop prachu a průvanu
 • Příjemné vnitřní teploty během léta i zimy

Co jsou nízkoenergetické domy?

Jedná se o stavby, které se vyznačují skvělými izolačními vlastnostmi a tím samozřejmě nízkými náklady na vytápění. Hojně je zde využíváno řízeného větrání se zpětným získáváním tepla – rekuperace vzduchu. Ne všechny nízkoenergetické domy musejí mít rekuperaci vzduchu. Každý dům se řeší individuálně a záleží nejen na typu domu, ale i jeho tvaru a podnebí, kde bude dům stát. Nízkoenergetické i pasívní domy se vyznačují také inteligentním využitím oken, které jsou několikačlenné a mnohem lépe izolují. V základní variantě se dodávají kvalitní plastová okna, ovšem pokud toužíte po dřevěných, hliníkových či dřevohlinkových není problém s jejich dodáním.

Možnost vybrat si dům snů

Obelix opět prokázal svou sílu a neoblomnost. Pořídili nákladní soupravu dosahující maximální délky, která smí na České silnice. To znamená pouze jediné: výrobky mohou dodávat ještě rychleji a tím pádem jedním vrzem. Což má za následek levnější domy. Je logické, že cestovat sem a tam se prodraží, kdežto pokud se dá nabrat více kusů naráz, znamená to jasnou úsporu financí. Domy si navíc můžete vybrat podle svého gusta v katalogu, kde najdete určitě i ten váš vysněný, jež se stane vaším domovem a hnízdečkem lásky. Vybírat lze od základních variant, ale samozřejmě můžete zaslat i nezávaznou poptávku, pokud máte své vlastní představy.

Všestranné využití montovaných domů

Montované domy jsou vhodné nejen pro lidi toužící bydlet, ale i pro podnikatele. V modulárních domech nalezne mnoho lidí své trvalé bydliště, svůj domov a přístav. Využít se však dají také ke stavbě rekreačního zařízení či přechodného bydlení. Hojně využívané jsou rovněž pro stavby administrativních budov, vrátnice, kluby, provozovny, zázemí sportovišť či dětské školky.

Možné stupně dokončení domu

Jestliže se považujete za zdatné interiérové designéry, nemusíte si nechat dům dělat kompletní a přijet k němu s klíčem v kapse. Lze vybírat ze čtyř stupňů vybavení modulárních dřevostaveb. Podle toho se samozřejmě následně odvíjí i cena.

 • Exteriér na dokončení – v této variantě je exteriér modulární dřevostavby hotový a interiér čeká na dokončení
 • Interiér na klíč – oprosti první variantě je zde něco navíc. Ale sami si již dle svých požadavků pořídíte kuchyňskou linku, spotřebiče, osvětlení, topení, nábytek
 • All inklusive – modulární dřevostavba je kompletně vybavená včetně nábytku, který si jste si předem vybrali. Ihned se můžete nastěhovat s kufrem a hned si dát výše popisovanou sprchu a večeři.
 • Nadstandard – tato varianta umožňuje splnit další požadavky převyšující všechny ostatní. Například jiná fasáda, jiný typ střechy, úprava elektroinstalace, solární panely apod.

 

www.obelix.cz

 

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje